Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 18. září 2019

Hřiště v Funkeho ulici v Kolíně se obyvatelům moc nezdá

Už jsme si zvykli, že každá nová městská úprava vyvolává negativní emoce u obyvatel. Nejinak tomu je i v případě hřiště a odpočinkových ploch ve Funkeho ulici na kolínském sídlišti, které se právě nyní buduje. Minulý čtvrtek jsem se tam vypravili.

Hřiště v Funkeho ulici v Kolíně se obyvatelům moc nezdá
Ilustrační snímek.Foto: Jiří Červín
 
Publikováno: 25.11.2015 v 7:00, Aktualizováno: 24.11.2015 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Velký dřevěný prvek zrovna přinášejí pracovníci ke hřišti v těsné blízkosti panelového domu. Starší paní, která venčí psa se s námi hned dává do řeči. "Nikomu z lidí, kteří tady bydlí se to nelíbí. Beton místo trávníku. Vždyť za rohem je krásné velké hřiště!" popisuje. Prostor nyní vypadá tak, že část je dětským hřištěm, pak zde vznikly úzké cestičky s lavičkami a opodál lezecká stěna, které místní začali přezdívat "slon". Někteří ji označují za kýč, ať je to jakkoli, podobné stěny vyrostly po celé Evropě. Beton v okolí sice nepřevládá, trávník však už celistvý jako předtím pochopitelně není. Diskuze se strhly ještě před dokončením i na socialních sítích. Vadí třeba, že hluk může rušit obyvatele v bezprostřední blízkosti.

"Já jsem se o tom dozvěděl až v okamžiku, kdy se začalo stavět. Myslím, že třeba chodník ´pro kočky´ je nesmysl," připojuje se další z obyvatel Funkeho ulice, který kráčí kolem. Otázky jsme poslali místostarostovi Michaelu Kašparovi. Jedna z nich byla, zda záměr s obyvateli projednali, dále zda podobné akce jsou tím pravým, co by mělo zlepšit sídliště v Kolíně, kde je problémů dost, a další. Přímo na otázky neodpověděl, napsal jenom vyjádření v obecnější rovině. Dá se z něj vyčíst, že byla možnost získat dotaci a prostor by měl splnit zájmy několika generací od dětí po pejskaře.

"Program Podpora regenerace panelových sídlišť je dotační akce, na kterou čerpáme z Evropské unie 70 procent nákladů! Revitalizace sídlištních ploch probíhá dle původního záměru. Jedná se o druhou etapu, přičemž první byla v loňském roce úprava prostoru dvoru ulice Družstevní a ´Šachovnice´. Vlastní projekt revitalizace sídliště byl zveřejněna na webu města i ve Zpravodaji. Na základě těchto článku se s námi spojilo několik společenství vlastníků a s nimi jsme následně projednávali jednotlivé prostory. V lokalitě Funkeho i Rimavské Soboty jsme již řešili několik připomínek a zatím jsme vždy našli řešení, které vyhovovalo oběma stranám.

Koncepce tohoto projektu je zaměřena nejen na úpravu sídlištních ploch, ale i na zvýšení sportovní aktivity starších dětí. Proto projekt řeší zejména budování nových sportovních a herních prvků. Úprava prostoru nejen ve Funkeho ulici, ale i v dalších prostorech je koncipována tak, aby zde byl jednak vytvořen herní prostor pro starší děti (10 -15 let), prostor pro pejskaře, úprava povrchů vyšlapaných pěšin a neméně důležité ošetření zeleně. Věřím, že po dokončení bude celá dotčená oblast sídliště vypadat velmi hezky a promění se k lepšímu. Zároveň do roku 2016 počítáme s další fází v jiné části kolínského sídliště," uvedl místostarosta Michael Kašpar.

Až čas ukáže, zda si hřiště návštěvníci oblíbí. Vlastně jim při současných poměrech asi nic jiného stejně zbývat nebude.

Autor článku: Jiří Červín, Michal Černý
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM