Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 20. října 2019

Hudba v kolínském divadle na jaře? Cesta do minulosti: Krásné nové stroje i Precedens

Městské divadlo Kolín připravilo na 28. ledna raritní vystoupení, kdy se uskuteční Galavečer populární hudby, v rámci něhož zazpívá trojnásobná zlatá slavice Eva Pilarová a zpěvačka, akrobatka, automobilová závodnice, boxerka a možná budoucí Slavice Olga Lounová.

Hudba v kolínském divadle na jaře? Cesta do minulosti: Krásné nové stroje i Precedens
Foto: www.barabasikova.com
 
Publikováno: 9.1.2016 v 7:00, Aktualizováno: 6.1.2016 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

V úterý 19. ledna zahraje seskupení Jan Spálený trio se svým blues. Zájem o vystoupení je tak veliké, že už nejsou lístky, stejně jako na koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, kteří na hlavní scéně zahrají 23. února.

Patnáctého února v kolínském divadle zahraje legendární skupina Precedens ve výrazně omlazené sestavě, už sice bez pracovně zaneprázdněné Báry Basikové, ale s neméně báječnou zpěvačkou Ivou Marešovou. Týden na to zavítá do něj jeden z nejrespektovanějších baskytaristů současného jazzu Pavel Jakub Ryba.

Prvního března přicestuje do Scapina brněnský muzikant Vladimír Václavek, který si v minulosti zahrál i zazpíval s Ivou Bittovou. Energické blues z Chicaga zazní v podání Rakouské kapely Roosevelt Houserockers na Aréně jeviště 10. března. Na stejné místě se představí Eddie Martin Trio z anglického Bristolu hrající blues. Do Scapina se v uvedený měsíc rovněž podívájí Krásné nové stroje s malířem Stanislavem Divišem v čele i dvojice Jan Burian s Jiřím Dědečečkem.

Spisovatel Jáchym Topol sice mezi muzikanty nezapadá, ale i tak bude jeho návštěva ve Scapinu 5. dubna očekávaná. Tamtéž přivandrují 20. dubna Vlasta Redl s Hradišťanem, 28. dubna Michal Hrůza s kapelou Hrůzy a hned za 24 hodin Pavel Žalman Lohonka. Vale jarní hudební baště dají bluesmani David Evans a Chris Bergson, kteří na Aréně jeviště zahrají 26. května a 9. června.

Autor článku: Michal Černý
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM