Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Hudební festival Natruc pořadatelé posunuli o 3 týdny dopředu. Na 2. srpna si tedy zarezervujte místo na Kmochově ostrově nebo odjeďte z Kolína

Letošní ročník kultovního hudebního festivalu Natruc se uskuteční opět na Kmochově ostrově v Kolíně. Proběhne ale už sobotu 2. srpna, tedy o tři týdny dříve, než bylo zvykem z posledních let. Pravděpodobným důvodem pro změnu termínu jsou plánované technicko-stavební práce na ostrově.

Hudební festival Natruc pořadatelé posunuli o 3 týdny dopředu. Na 2. srpna si tedy zarezervujte místo na Kmochově ostrově nebo odjeďte z Kolína
 
Publikováno: 26.1.2014
Rubrika: Kultura

"Rozhodli jsme se letošní Natruc uspořádat přímo uprostřed letních prázdnin, objednali jsme na 2. srpna hezké počasí, tak snad nám ho dodají," vtipkuje Martin Řehoř, jeden z pořadatelů festivalu a dodává: "Tradičním místem konání zůstává Kmochův ostrov, který považujeme za jeden z nejhezčích míst pro konání festivalu."

Na Kmochově ostrovu s rozlohou téměř 6 hektarů se tak na třech scénách i po 17. v řadě uskuteční hudební přehlídka známých českých a slovenských kapel. Pořadatelé již ohlásili téměř třetinu jmen, která na Natruc začátkem srpna zavítají.

Mezi devíti oznámenými skupinami je hned šest, které přijedou do Kolína nejen s osvědčenými hity, ale představí zde i novinky. Novou desku koncem roku 2013 totiž vydali Mandrage, Rybičky 48, Sto zvířat a svůj debut po 7 letech existence vydala i pražská rocková skupina Hentai Corporation. Nové songy má představit i kapela Wohnout a Zakázaný ovoce, které plánují vydat nové album během letošního roku.

Seznam odtajněných jmen doplňuje Vladimír Mišík, jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény, která letos oslaví 67. narozeniny, a "vedlejší" projekt basáka ze Sunshine s názvem Super Tuzex Bros.

"Program již tradičně doplní vítězové soutěže Natruc Talent, ve které dostanou možnost talentované kapely vybojovat si místo na festivalu po boku předních českých a slovenských kapel," doplňuje Martin Řehoř k soutěži, jejíž finálové klání proběhne v rámci Natruc majálesu 3. května taktéž konaném na Kmochově ostrově v Kolíně.

První festival Natruc se uskutečnil v roce 1998 s podtitulem Natruc ospalému městu a další ročníky byly obvykle zasvěceny někomu natruc. Například Natruc všem rodičům, kteří zapomínají na své děti, Natruc ospalým lidem či Natruc ruské okupaci apod.

"Dnes se již festival nikomu natruc nepořádá, za to má poslední tři roky benefiční charakter. Podporuje hiporehabilitaci dětí se sociálním a zdravotním handicapem," dodal spolupořadatel Aleš Bureš.

Největší návštěvnosti se festival těšit na přelomu milénia, novodobý návštěvnický rekord padl loni, kdy si cestu za muzikou na Kmochův ostrov našlo čtyři a půl tisíce návštěvníků.

Vstupenky na festival Natruc jsou již ke koupi v předprodejní síti Ticketstream za cenu 220 korun.

Autor článku: T. Smejkalová
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínský hřbitov je v dlouhodobé opravěAnimovaný film o historii KolínaVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výšeStadión AFK fotbalový mač neviděl už léta a zarůstá lebedou
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM