Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 21. října 2017

iDnes: Velký Osek chce odkoupit pozemky původně určené pro Sáblíkovou

Regionální stránky webového deníku iDnes popsaly událost z Velkého Oseku. Tamní obecní úřad totiž zatoužil po pozemcích i s fotbalovým hřištěm, na nichž měl stát rychlobruslařský areál, zejména pro několikanásobnou olympijskou vítězku a mistryni světa Martinu Sáblíkovou. Nabídl však za ně pouhý jeden milion korun a návrh věřitelé odmítli. Požadují totiž pokrýt celý dluh, který dosahuje 13 milionů korun. Pozemky jsou součástí konkurzu.

iDnes: Velký Osek chce odkoupit pozemky původně určené pro Sáblíkovou
 
Publikováno: 27.7.2014 v 6:00, Aktualizováno: 23.7.2014 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

„S projektem rychlobruslařského stadionu ve Velkém Oseku přišel exstarosta Jiří Otta po úspěchu Martiny Sáblíkové na olympiádě. V roce 2007 nechal založit firmu Velkoosecká sportovní a převedl na ni obecní pozemky. Poté vznikl návrh, který počítal s halou za jeden a půl miliardy, stát ani kraj ji však nechtěly platit. Exstarosta začal tvrdit, že stavbu zaplatí soukromý investor, nikdy ho ale nepředstavil. Obec proto poslala firmu před dvěma lety do konkurzu. Dluhy dosáhly 13 milionů, přes dva miliony činí pohledávka obce. ´Zástupce věřitelů oznámil, že chtějí prodejem pokrýt celý dluh, tedy 13 milionů korun,´ uvedl Jan Mužík, který zajišťoval výběrové řízení. Obec sice za plochu 120 tisíc metrů čtverečních nabídla nejvíc, ale byl to jen milion, takže konkurzní správce výsledek řízení zrušil,“ napsal internetový deník iDnes.

Požadovanou sumu 13 milionu korun nepovažuje starosta Pavel Drahovzal ze reálnou. Pozemky nelze použít na stavbu domů, protože jde většinou o ornou půdu a část lesa. „Fotbalisté zatím na hřišti hrají, přesto zůstávají v nejistotě. Prodej se bude opakovat, ale ještě není jasné jak,“ vylíčil iDnes. Pozemky jsou stále nabízíme přes realitní kanceláře, správce konkurzu se má do konce července rozhodnout, jestli ještě vyhlásíme dražbu, nebo další kolo výběrového řízení.

Obec Velký Osek se pokusí pozemky znovu získat, ale uhradit 13 milionů odmítá. „Bývalý starosta Otta pro odkup pozemků nevidí důvod. S vyhlášením konkurzu na společnost Velkoosecká sportovní, kterou pro výstavbu haly založil, dodnes nesouhlasí. Z jejích problémů viní své nástupce,“ píše iDnes a pokračuje, že Jiří Otta má za to, že ekonomická situace společnosti Velkoosecká sportovní byla dobrá a neměla skončit v konkurzu. „Policie ho navíc stále vyšetřuje kvůli podezření, že způsobil Velkému Oseku škodu, za čímž si stojí i jeho nástupce v čele radnice Pavel Drahovzal,“ konstatuje autor článku Michal Kalina.

Tak mohl vypadat areál nejen pro rychlobruslařku Sáblíkovou.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Redakce KP
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Stolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlněVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM