Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 17. června 2019

Internát Na Petříně je na prodej

Středočeský kraj prodá dvě krásné vily v Kolíně Na Petříně v sousedství hotelu Theresia. Domy sloužily jako Domov mládeže pro Střední zdravotnickou školu v Kolíně a od konce osmdesátých let zde bydlely stovky dnešních zdravotních sester či farmaceutických laborantek. Internát s kapacitou 57 lůžek ukončil provoz v prosinci 2015, v té době byl ovšem už jen poloprázdný.

Internát Na Petříně je na prodej
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 18.5.2017 v 6:00, Aktualizováno: 16.5.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Idea zřídit v ulici Na Petříně bydlení pro studenty vznikla v roce 1983. Zdravotnická škola měla tehdy téměř 500 žákyň a mnoho z nich se do Kolína sjíždělo z blízkého i vzdálenějšího okolí. Zhruba 100 dívek škola ubytovávala v bývalém kapucínském klášteře a dalších 42 na pobočném internátu v bývalé škole v Drahobudicích. Z důvodu dalšího rozšíření kapacity koupila tehdy škola dům čp. 231 v ulici Na Petříně. Jak bylo v éře komunismu běžné, přestavba rodinného domu na internát se vlekla, takže domov mládeže v Kolíně Na Petříně s kapacitou 35 lůžek byl předán do užívání až 18. února 1987. Zdravotka se třemi internáty se stala kuriozitou.
Domov Na Petříně byl rozšířen roku 1992, kdy škola získala sousední vilu a oba domy propojila v úrovni prvního patra do jednoho celku. Nešlo o tehdy běžný druh internátu, díky architektuře měl domov mládeže vždy jakousi rodinnou atmosféru. V posledních letech zde kromě studentek bydleli v jednom patře i farmaceutičtí laboranti. Internát Na Petříně byl zrušen z době úbytku zájemců z finančních důvodů. Nyní využívají studenti zdravotnické školy volnou kapacitu v Domově mládeže Spojů. Svým způsobem si polepšili, na Spojích se vaří a oni mohou využívat luxus tří teplých jídel denně. 
Jaký bude další osud bývalého internátu bude jasné až po prodeji. Není bez zajímavosti, že oba domy Na Petříně budou prodány včetně zařízení a veškerého vybavení, z něhož ovšem mnoho nezbylo. Minimální cena za nemovitosti je 9,5 miliónu korun. Podrobnosti k prodeji najdou zájemci na úřední desce kolínské radnice.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM