Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 19. března 2019

Jak se daří jezevčíkovi Evženovi?

Loni na podzim Pres psal o smutném případu lidské bezcitnosti. V ulici Pod Hroby 24. října kdosi z modré Škody Octavia vyhodil igelitovou tašku, v níž byl poraněný pes.

Jak se daří jezevčíkovi Evženovi?
Foto: Archiv útulku Jezevčíci v nouzi
 
Publikováno: 14.3.2018 v 6:00, Aktualizováno: 13.3.2018 v 17:00
Rubrika: Zpravodajství

Přibližně šest let starý drsnosrstý jezevčík měl nejen odřené a ochrnuté zadní nohy, ale byl i těžce podvyživený. Psí klučina byl strážníky převezen do kolínského psího útulku Alíkov, kde po základním ošetření dostal jméno Evžen. Po odborném vyšetření na veterinární klinice se ukázalo, že ochrnutí zadních nohou je trvalé a operace by byla bezvýsledná. Protože se ale Evžen projevoval jako vitální a veselý pes, doporučili lékaři pořízení invalidního psího "vozíčku", který by mu usnadnil pohyb a dovolil mu vést důstojný a spokojený život. Následně si jezevčíka Evžena převzal útulek "Jezevčíci v nouzi" v Olomouci, který se na toto plemeno specializuje. Evžen tu zesílil a dostal speciální invalidní vozíček pod zadní nohy, díky kterému se může téměř normálně pohybovat. Na webových stránkách útulku se od té doby několikrát objevily informace o tom, jak se Evženovi daří, včetně snímků a videí z procházek po okolí, na nichž Evžen na svém vozíčku vesele "běhá" po polních cestách. Zbývá už jen dodat, že Evženův nejlepší psí kamarád, s nímž často sdílí společný košík, se jmenuje Štefan a jeho nejoblíbenější hračkou je pískací kuře.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM