Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 13. listopadu 2018

Jak si vedli kolínští gymnasté na jaře? Radovesnický reprezentuje na Evropských hrách v Baku

S blížícím se koncem školního roku se uzavírají i mistrovské soutěže ve sportovní gymnastice a tak si shrneme, jakých výsledků dosáhli gymnasté a gymnastky TJ Sokol Kolín.

ilustrační fotoFoto: Archiv KP

Publikováno: 27.6.2015 v 10:00, Aktualizováno: 26.6.2015 v 10:00

První mistrovský závod mužů se konal v Brně 30. května v kategoriích mužů, juniorů a kadetů. Ve všech těchto kategoriích měla kolínská gymnastika zastoupení. V kategorii nejvyšší v osobě D. Radovesnického (který v současné době reprezentuje ČR na Evropské olympiádě v Baku), který se umístil na druhém místě; R. Smékal startoval pouze ve třech disciplinách a trojici mužů doplnil D. Kratochvíl, který startoval pouze na dvou nářadích. V kategorii juniorů si P. Klement vybojoval 12. místo a O.Mašín, který absolvoval pouze pět disciplin, místo patnácté.

A jak se vedlo kadetům? D. Szabó se umístil na 10. příčce a J. Hejný na místě dvanáctém. Trenéry všech těchto reprezentantů kolínské gymnastiky jsou M. Taft, J. Chyba a M.Žoha, který v současné době působí v Rakousku.

O týden později se opět v moravské metropoli konalo Mistrovství ČR v žákovských kategoriích, kde opět kolínští nemohli chybět. V kategorii nejmladších žáků (nar. 2006-2007) startovalo družstvo ve složení Holzbauer, Ječmínek, Pecha a Vyvial (trenér Taftl) a v konkurenci 16 družstev obsadilo 9. místo. Nejlépe si vedl Holzbauer 28. místo v poli 78 závodníků.

Další umístění: Pecha dopadl 31., Ječmínek 50. a Vyvial 52. V kategorii mladších žáků (nar. 2004-2005) startoval Hanousek, který vybojoval 37. místo a v kategorii starších žáků (nar. 2002-2003) vystoupil na „bednu“ Vogl, který si odnesl bronzovou medaili. Všichni trénují pod přísným dohledem Martina Taftla.

Konečně o víkendu 12.-14. června se konalo Mistrovství ČR žen ve Vysokém Mýtě v kategoriích starších žákyň, žákyň A, žákyň, juniorek a žen B. První nastupovaly starší žákyně (8-10 let), které musely projít kvalifikačními závody a do MČR bylo pozváno 57 závodnic. Kolínská závodnice J. Klimešová (MUDr. Taftlová), která startovala na svém prvním šampionátu, se umístila uprostřed závodního pole na 30. místě, což není špatné.

V kategorii žákyň A (9-12 let) startovala Ž. Rožánková (Rožánek), ale závod se jí příliš nevydařil a skončila po nezdaru na kladině na 34. místě. V kategorii žákyň B (9-12 let) byla kolínská gymnastika zastoupena K. Benešovou (MUDr. Taftlová). L. Loumanová, která si také vybojovala postup, se bohužel zranila a nemohla se Mistrovství ČR zúčastnit. Klára se umístila se na 30. místě.

Juniorskou kategorii reprezentovala N. Bauerfeindová (MUDr. Taftlová), která svým výkonem dosáhla na stříbrnou medaili.

Autor článku: Blanka Nejtková