Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 24. února 2017 a svátek má Matěj.

Jaké má plány šermířská skupina Páni z Kolína? Horáček vám to poví

Jaké má plány šermířská skupina Páni z Kolína? Horáček vám to poví
 
Publikováno: 24.4.2014, Aktualizováno: 23.4.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Letošní sezónu zahájí Páni z Kolína ve čtvrtek 24. dubna v Poděbradech projektem ze středověku. "O necelý měsíc později, 17. května, pak pořádáme ve spolupráci s kulturním centrem v Poděbradech další ročník Slavností krále Jiřího. Hlavní naše květnová událost se ovšem uskuteční na kolínské jízdárně, kde uvedeme již 19. ročník historických bitev. Jako téma jsme zvolili 580. výročí bitvy u Lipan a následné dobývání Kolína," prozradil vedoucí skupiny historického šermu a dobové hudby Mirek Horáček.

Protože letos uplyne 100 let od začátku I. světové války, připravili Páni z Kolína na 16. srpna jako připomínku tohoto výročí Císařský den. "Jde o kulturní projekt v podobném stylu jako loňské 200. výročí návštěvy ruského cara v Kolíně. Chystáme toho pochopitelně mnohem víc, zmínil jsem jen ty největší události, s kterými se lidé v regionu mohou setkat, " řekl dále Mirek Horáček.

Navrch jsme se dověděli, že Páni z Kolína přijímají nové členy. "Ano, rozhodli jsme se rozšířit naše řady. Pár šikovných lidí se zájmem o historické slavnosti, šerm či bitvy by se nám hodilo. Kontakty zájemci najdou na našich webových stránkách," dodal vedoucí skupiny historického šermu a dobové hudby. Páni z Kolína hledají nové členy. V současnosti máme víc nabídek, než jsme schopní uspokojit. Proto i rozšiřujeme naše řady, a to nejen o šermíře. Podstatný je zájem o historii a odpovědnost. Pracujeme se zbraněmi a amatérismus či nespolehlivost si nemůžeme dovolit," konstatuje Mirek Horáček. Zájemci se mohou ozvat přímo jemu na telefonní číslo 607 502 197.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (2 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM