Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. listopadu 2018

Jaké vlaky budou jezdit v okolí Prahy?

České dráhy mají v plánu v příštích letech zásadně obnovit elektrické vlaky pro Pražskou integrovanou dopravu. Původně se počítalo s jednopodlažními soupravami RegioPanter, teď poprvé Ropid jako zástupce objednatele sdělil, že ve hře jsou i dvoupodlažní soupravy.

Jaké vlaky budou jezdit v okolí Prahy?
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 6.12.2017 v 16:00, Aktualizováno: 5.12.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

"V předběžném schvalovacím procesu byla orgány města a kraje skutečně odsouhlasena idea nákupu jednopodlažních jednotek, která vycházela z předběžných odhadů a propočtů,“ řekl mluvčí Ropidu Filip Drápal. Podle něho bude součástí projektu i přesný dopravní model ukazující na využitelnost kapacity vlaků. „V návaznosti na výsledek dopravního modelu bude rozhodnuto i o počtu podlaží jednotky, neboť skutečně platí, že u jednopodlažního vlaku nelze reálně uvažovat o kapacitě vyšší než zhruba 600 míst k sezení,“ popsal Drápal kapacitu dvou spojených City Elefantů. Naopak do dvou spojených dvoupodlažních jednotek by se mohlo vejít až 800 sedících cestujících.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM