Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Jako na houpačce: po domácí porážce s Trutnovem Kozlové přivezli vítězství s nulou z ledu nevyzpytatelného Děčína

Publikováno: 8.2.2019, Aktualizováno: 5.2.2019 v 10:00

35. kolo:
Kolín - Trutnov
4:6 (2:2, 1:2, 1:2)

Poraženi odjížděli z domácího zápasu ve středu 30. ledna kolínští hokejisté. Do utkání sice vstoupili vedoucí branou, ale pak už jen dotahovali.

Vypadalo to přitom nadějně. Ve třetí minutě rozvlnil síť Šafránek, když prokličkoval mezi hráči a přesně zamířil. Pak měl on a Jankovský další šance dva na jednoho nebo dorážku po střele z blízka. Další branka z toho ale nepadla.

A tak se o slovo přihlásili hosté. Chyba v obranném pásmu po buly znamenala vyrovnání, a pak trutnovský kapitán prošel po mantinelu a zavěsil pod víko - 1:2. Do kabin se šlo ale ještě za vyrovnaného stavu.

Kozlové se totiž vydali do přečíslení, dokonce čtyři na jednoho. Malý poslal puk, Jankovský ho nechal projít až na Šafránka a nemohlo to skončit jinak než brankou - 2:2.

Další dvě dějství ale vyhrál tým hostí. V polovině utkání to byl rychlý protiútok a hladký přechod přes beka. Chvíli na to Kozlové srovnali. Jankovský přešel přes dva hráče, poslal puk Šafránkovi, ten předstíral střelu, ale jen zvedl hokejku a puk odpálil Malý do brány - 3:3. Nádherná branka po nádherné kombinaci ale tři body nepřiblížila, protože tým hostí šel znovu do vedení. Kubinčák se najednou ocitl za všemi hráči a samostatný nájezd proměnil.

V polovině posledního dějství pak Trutnov potrestal faul ex-trutnovského Bezděka a Kolín prohrával o dvě branky. Konec to však ještě nebyl. I Kolínští totiž proměnili přesilovku. Netušil se napřáhl z kruhů a vlil naději do krve Kolíňáků, ale marně.

Kozlové, i když tlačili a měli k dispozici ještě další přesilovku a v závěru dokonce i při power play převahu šest na čtyři, branku už nedali. Naopak vteřinu před koncem inkasovali do prázdné kasy. Trutnov v Kolíně vyhrál 6:4.

Branky: 4. Šafránek (Pýcha), 16. Šáfránek (Malý), 32. Malý (Jankovský, Šafránek), 51. Netušil (Pýcha, Jankovský) - 7. Martinec (Semorád, Kubinčák), 13. Semorád (Kynčl), 31. Smékal (Suvorov), 35. Kubinčák (Semorád), 49. Svoboda (Kalla), 60. Kynčl (Martinec). Rozhodčí: Jaroš - Marek, Schopf.

Vyloučení: 2:5, navíc 10 min OT a 20 min DKU Semirád (TRU) za NESP. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 2:2, 1:2, 1:2. Diváci: 626.

Sestava Kolína: Sejpal - Březina, Pýcha, Bezděk, Hanzl, Barták, Havelka - Jankovský, Šafránek, Malý - Kozák, Martínek, Němec - Netušil, Pilný, Kadlec - Jelínek.

36. kolo:
Děčín - Kolín
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Třetí čisté konto v sezoně udrželi v sobotu 2. února kolínští hokejisté v Děčíně. Tam těžký zápas zvládli na jedničku.
Už pomalu tradicí se stává, že Kozlové vsítí první gól zápasu, a to velmi rychle. Ne jinak tomu bylo v sobotu v Děčíně.

Kozlové ustáli první nápor domácích a proměnili hned svůj první pokus dva na jednoho. Jelínek v obranném pásmu dobře přidržel a rozehrál kotouč a Zumr s Malým pak mohli vepředu dvakrát vyměnit puk, aby Zumr při své premiéře po zranění zakončoval do odkryté branky. Na konci třetiny Kolín přidal gól druhý. Šafránek z kruhu našel mezi kruhy na středu volného Kozáka, který se nemýlil - 0:2.

Během druhé třetiny bylo v děčínské hale pěkně horko. Nejprve Kolínu, který bránil dvě oslabení za sebou, pak domácím, kteří hráli na hraně pravidel a čtyřikrát za sebou se jim to vymklo z rukou. Oba týmy ale tyto své početní výhody nedokázaly využít. Až Kolín tu další na konci dějství. Po ose Malý -Zumr - Hanzl poslední jmenovaný z mezikruží udeřil a svým prvním gólem v sezoně zvýšil na 3:0.

A poslední část? V ní domácí zkoušeli náskok Kolína vygumovat. Jenže přesilovku nedokázali sehrát a Kozlové hráli takticky dobře. Navíc pak v polovině třetiny skórovali počtvrté, a bylo hotovo. Hanzl poslal dlouhý puk na Kadlece, ten pak předal Pilnému, který uklidil puk do sítě - 0:4.

Zbytek utkání byl už jen o tom, zda Kozlové udrží čisté konto. Domácí chtěli nulu smazat. Šance měli, jenže Sejpal v bráně čaroval. Celý zápas. A tak zaslouženě nakonec kýženou nulu udržel.

Branky: 2. Zumr (Malý, Jelínek), 18. Kozák (Šafránek), 38. Hanzl (Zumr, Malý), 50. Pilný (Kadlec, Hanzl. Rozhodčí: Škrobák - Krátký, Kurtin.
Vyloučení: 7:6, navíc Vaněk (DEC) 10 min OT za NESP. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 455. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0.

Sestava Kolína: Sejpal - Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Barták, Havelka, Bezděk - Jankovský, Šafránek, Kozák - Zumr, Martínek, Malý - Netušil, Pilný, Němec - Kadlec.

Rozhovor s útočníkem Kozlů Jakubem Semerádem

Předčasně letos skončila sezona pro čtyřiadvacetiletého útočníka Kolína Jakuba Semiráda. Ten se v polovině ledna zranil při utkání ve Vrchlabí. Nyní už je po operaci a své spoluhráče sleduje jen z tribuny. "Když jsem viděl kluky na ledě, tak bych hned šel taky hrát. Na tribuně to jsou větší nervy, než když je člověk na ledě," přiznal forward kozlů, že i po tak krátké absenci ho svrbí ruce. Hokejka chybí.

* Kubo, jsi po operaci ruky. O co přesně šlo?
Praskl mi konec vřetenní kosti a posunulo se mi zápěstí dolů, takže se to muselo bohužel srovnat operativně.

* Zranění se nestalo po faulu. Jak k němu došlo?
Byl to velice zákeřný faul (smích). Jel jsem atakovat soupeřova hráče do rohu. Bohužel mi šel do těla o něco dřív, než jsem byl připravený, a nechal jsem si tam ruku. Potom jsem svojí váhou do něho narazil, takže jsem si ji o něj celou ohnul a zápěstí nevydrželo.

* Jaké jsou prognózy na délku léčby?
Teď mám na 3 týdny sádru. Chodím průběžně na kontroly, tak uvidíme. Momentálně sám nevím.

* Blíží se konec základní části. Zbývá několik posledních utkání. Jaký je tvůj tip co se konečného umístění Kozlů týká?
Zápasů už není moc. Věřím, že kluci ale všechny zvládnou. Bylo by super poskočit ještě o to jedno místo nahoru. Nicméně nám je asi jedno, koho v play off porazíme (úsměv).