Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 19. dubna 2019

Je to neuvěřitelné: Kolínští Rasputinové jsou spolu již 11 let

Je to neuvěřitelné, ale taneční skupina Rasputin je spolu více jak 10 let a téměř beze změn. Postupem času se prý vyladili na stejnou frekvenci, zharmonizovali a jediné co občas zaskřípe jsou nějaké hádky u piva hlavně kvůli politice, ale to je prý jen výjimečné. V Rasputinovi tančí ředitelé, manažeři, živnostníci a jeden pracující důchodce. A to je na Rasputinovi právě zajímavé, že lidé takovýchto profesí si umí udělat ze sebe „srandu a jít s kůží na trh“.

Je to neuvěřitelné: Kolínští Rasputinové jsou spolu již 11 let
Foto: František Stráník
 
Publikováno: 14.3.2015 v 6:00, Aktualizováno: 12.3.2015 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Rasputin je zřejmě jediným souborem svého druhu v Čechách a na Moravě. Tito srandisti procestovali se svými vystoupeními v podstatě celou zemi, vystupovali např. v nejznámější televizní talkshow „Uvolněte se prosím Jana Krause“, postoupili do semifinále soutěže „Česko hledá Super star“, natočili dvě DVD a o vystupování na mnoha kulturních akcích Kolína ani nemluvě.

Největší zásluhu na fungování Rasputina má profesionální učitelka tance a choreografka Jolana Burešová, která připravila pro tyto pány do současné doby více než 13 tanečních vystoupení v pestrých tanečních a hudebních žánrech od stylu disko, modern dance přes country ,latinu, hip hop až po lidové tance. A nemyslete si, že to je pro ni jednoduché. Vzhledem k tanečním schopnostem pánů Rasputinů se sama musí především vyrovnat s jejich omezenou taneční pamětí a bohužel i v mnoha případech i s jejich velmi omezeným pohybem. Přesto s těmito chlapy dokáže vytvořit vtipné představení, při kterém to je „sranda“ nejenom pro diváky, ale dokonce i pro samotné tanečníky. Když sledujete jejich zkoušku, tak při sledování tanečních nácviků těchto pánů vlastně pochopíte, že „čím blbější tím lepší“. A o to jim především asi jde. Pobavit lidi v dnešní době a alespoň na chvíli je nechat zapomenout na všechny ty starosti, které dnes jsou.

Je to neuvěřitelné: Kolínští Rasputinové jsou spolu již 11 let
Foto: František Stráník

Manažer Rasputinů Aleš Bureš k tomu říká: „Tanec je úžasná věc pro všechny Rasputiny bez rozdílu. Tanec vyplavuje endorfíny, hormony štěstí a tak jsou chlapi vždy po tréninku a vystoupení ještě lepší než ve skutečnosti. Při tanci se každý unaví a vypotí a potom i to pivečko chutná úplně jinak. Většina chlapů je po padesátce a co si mohou přát více. Namísto „gaučové kultury“ a přemýšlení o kolonoskopii je zde návrat do studentských let a jak říkají s nadsázkou sobě vlastní - je to velkej mejdan“.

 

Autor článku: František Stráník
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM