Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Jedenadvacátý srpen 1968 v současnosti aneb mráz přichází z Kremlu

Jednadvacátý srpen 1968 je pro mne spojen s mnoha nedobrými vzpomínkami a jednu obzvláště důležitou životní zkušeností. Před 46 lety jsem byl sedmnáctiletý mladík plný nadšení a očekávání svobody lidské vůle a názorů. 21. srpen 1968 mě obé, a jistě i milionům jiných Čechoslováků, vzal a zničil.

Jedenadvacátý srpen 1968 v současnosti aneb mráz přichází z Kremlu
 
Publikováno: 6.9.2014 v 16:00, Aktualizováno: 2.9.2014 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

V podobných dnech, jako je dnešek, se mi vybavuje v paměti ono časné ráno, kdy pražským Karlínem projížděli ruští výsadkáři a další průzkumné jednotky s tanky, ničící vše co jim přišlo do cesty, později střílející u rozhlasu na Vinohradech, ale také na vltavském nábřeží u ÚV KSČ. Ale také jinde, třeba na Gorkého náměstí. Pamatuji na projíždějící sanitky, nesmyslnou střelbu do Národního muzea, na ukrývání mrtvých Pražanů do pravoslavného chrámu na Karlínském náměstí, kteří byli o mnoho dní později pohřbíváni a hlavně identifikováni. Pamatuji na zločiny ve jménu komunistické internacionály, ve jménu Varšavské smlouvy, ve jménu Brežněva a jeho přisluhovačů a ve jménu zrádců z československých řad, pánů Husáka, Bilaka, Koldera, Švestku, Hoffmana, Šalgoviče, Dzůra a dalších... Tehdy se národ bránil mimo jiné informační válce, kdy jsme byli obviňováni s kontrarevoluce, přestože ji zde nikdo neviděl, zato zrádce bylo vidět, zejména později, všude.

Bohužel, po 46 letech se dožívám toho samého, ale mnohem horšího a to na v podstatě nedaleké Ukrajině, bojující za své území, za svoji svobodu. Tedy za něco, na co před těmi mnoha lety se naše národy nezmohly, byť postoj národa byl příkladný, odmítající sovětskou, ruskou invazi takřka jednotně na celém území, aby se později opět změnil ve většině případů, v hnilobnou hmotu zrazující sebe, beroucí kariéru a likvidující vše, co představovalo svobodu myšlení a jednání. Naopak více než dvacet let jsme museli trpět špinavé a tupě vypadající ruské vojáky naplňující internacionální pomoc ve snaze zničit "Západ a jeho prohnilou demokracii s buržoazií". Podobně, jako dnes, byť ne u nás, ale na dalekém východě, na Ukrajině.

Dnes se stačí podívat na sociální sítě se zdroji na Ukrajině a Rusku. Zjišťuji, že na východě Ukrajiny existuje klasická konvenční válka se tisíci mrtvých a desetitisíci raněných, pokud beru v úvahu ubohé a nevinné civilisty. Agresorem je opět Rusko, vysílající tisíce svých vojáků a stovky kusů těžké techniky přes své hranice na nebohou východní Ukrajinu. Je to pokračování anexe Krymu, pokračování nasazení ruských speciálních sil v Kyjevě, Oděse, Charkově a celém východě Doněcké a Luhanské oblasti, jak na počátku roku, tak později, resp. do dnešních dnů.

Spojitost s Československem v roce 1968? Přeci jde o rusky mluvící vojsko, byť všelijak zapíraných a maskovaných, jako civilní ozbrojené jednotky. Co je však pro mne alarmující, je skutečnost, že v srpnu 1968 bylo v u nás pouze "několik desítek zrádců demokracie". Dnes se v naší svobodné společnosti, v našem malém státě, objevují desítky, stovky a tisíce nových Bilaků, Husáků, Jakešů, Štrougalů a Šalgovičů... Stačí si přečíst diskuzi na sociálních sítích nebo "Ruské Právo," noviny navazující na 25 let původní "Rudé Právo". Jejich tzv. vojenští a bezpečnostní experti nebo experti zabývající se Ruskem či Ukrajinou. Jsou to páni, pardon soudruzi, Koler, Diviš, Mocek, Eichler, Balabán a další...

Rozhodně nechci dělat reklamu "Ruskému Právu," ale číst jejich výplody je pro mne hodně složité. Zřejmě počítají s tím, že starší generace pamětníků se na cizí, ruské nebo ukrajinské zdroje nebudou umět dostat, a tak zkreslují skutečnosti, záměrně hodnotí vše ve prospěch Ruska, a to i někdy nenápadně, jakoby kritikou. Propagandistických výplodů proruské podpory, zaměřené proti ukrajinskému národu, proti demokracii a svobodě je mnoho. Za těch posledních šest měsíců to jsou v podstatě denní příspěvky měnící skutečnost za propagandistický balast.

Příklady jsou jasné: pan Diviš tvrdil, že MH17 s ubohými pasažéry bylo sestřeleno ukrajinským letadlem, protože ruští separatistů systém BUK nemají a hlavně trosky nešťastného letadla tomu nenasvědčují. Již za pár hodin byly zveřejněny snímky a důkazu pravého opaku. Soudruh Mocek expertně psal nedávno v "Ruském Právu" cosi o ukrajinském truckonvoji a chválí ruský humanitární konvoj s pomocí. Opět za pár hodin zahraniční novináři objevují humbuk, a to že 280 vozů konvoje je pouze 262 nákladních kamionů, které vezou náklad 1.856 tun materiálu, což je cca 7 tun na jeden minimálně čtyřicetitunový tahač. Vždyť, podobné vozy tahají v jiných případech klidně padesátitunové tanky, systémy BUK, bojová vozidla pěchoty, tuny nábojů, o kterých zmínění soudruzi nejen že nepíší, ale dokonce je i skrytě popírají, vydávající bojující Rusy, Čečence, Kazachy a Srby, za rusky mluvící Ukrajince - separatisty, a jejich techniku za kořist. A hlavně co je směšné, polovina všech automobilů je prázdná.

Jsou tolik nesoudní, že ani nepřiznají, že konvoj má spíše úlohu vyvézt ruskou armádu, jejich spolupracovníky a materiálem a hlavně nakradeným majetkem nazpět do Ruska. Vůbec neberou v úvahu skutečné důkazy o ruské agresi na východě Ukrajiny, například střílení zajatců za účasti TV, bití zajatců za účasti TV, okrádání sestřelených, mrtvých pasažérů z MH17, doznání popravy vlastních vojáků, aby byla udržena disciplína, (viz. sociální sítě a novinky.cz). Nekomentují poslední, v těchto dnech, průnik minimálně dvou kompletních motostřeleckých brigád, s tankovou, obrněnou technikou, PVO raketami a raketomety. (Mimochodem Armáda České republiky se v podstatě těchto zbraní na základě politického rozhodnutí zbavila. Proč asi?).

Jedenadvacátý srpen 1968 v současnosti aneb mráz přichází z Kremlu
Petr Král, autor dopisu.
Foto: Archiv KP

Vrcholem je však dnešek, pondělí 18. srpna, kdy ruská armáda zlikvidovala humanitární konvoj vesnických uprchlíků, jen proto, že ujížděli ve směru na Ukrajinu a ne do Ruska. Byli zničeni raketami, ruskými raketami. Považuji tuto podporu agresivního chování za možnou vlastizradu. Jsem rád, že jsem se dozvěděl, že existuji demokratické iniciativy, které jako já odmítají ruský politický separatismu. "Odvahu a vůli", k níž se přihlásili paní Marta Kubišová, režisér Václav Marhoul a mnozí jiní, odmítající imperialistické snahy Ruska obnovit bývalý SSSR na jeho původních hranicích i s jeho satelity.

Naši "experti" tvrdí, že Krym je ruský a zapomínají na zeměpis, kdy jediné pozemní cesty na tento poloostrov vedou pouze z východní Ukrajiny, kterou se Rusové nyní marně snaží dobýt. Je jich tam více než dvacet tisíc a jsou vesměs z Ruska, nebo jde o ukrajinské vlastizrádce ze zmíněného Krymu. Jenže obě oblasti měly více než pět milionů lidí. Kdepak jsou a proč Rusy nepodporují? Rusko dokázalo ve svých imperiálních válkách, v Gruzii, Abcházii, Čečensku, části Moldavska, Krymu a na východě Ukrajiny, kdy obsadili či mají v úmyslu obsadit území o rozloze nejméně 112.130 km2 (podle atlasu Kartografie). Je to skoro jako ČR a SR dohromady a to je špatná zpráva. Pro mne, pro svobodomyslně myslící lidi, pro demokratickou společnost jako takovou, je špatná zpráva i o tom, že opět má národ v zádech zmíněné experty - zrádce, a "Ruské Právo". Vždyť i jeho šéfredaktor je bývalý redaktor, kdysi dokonce i v USA, a pochopitelně soudruh. Znám jej, jako tzv. "Špagáta," sloužil na vojně dokonce v Kolíně. Vedl kulturní klub s kinem a knihovnou a pochopitelně dělal tzv. "kultprop" pracovníka. V dobách nejtužší normalizace a prověrek likvidujících svobodu a demokracii.

Věřím, že můj článek vyvolá diskusi a pevně doufám, že nebude pouze jedním směrem. Ostatně, požádal jsem v květnu pana senátora ČSSD, MUDr. Lebedu, aby díky svému postavení prosadil přijetí v obou parlamentech, zákon proti politickému separatismu, který by ochránil území, ekonomiku a demokracii ČR. Pochopitelně neudělal nic! Alespoň o tom nedal vědět. Jenže já, ani moji známí nechtějí, aby na území tohoto státu vznikla "Samostatná Ašská, Chebská a hlavně Karlovarská ruská lidová republika"! Tak jako pod podobnými názvy měly vzniknout tyto státy s pomocí nacistického Německa v roce 1938. A také nechci se dívat na kolony tanků ničící naši, sice nedokonalou, ale přeci jen, demokracii. Nechci nic mít společného s vrahy, (s ruskými politiky a vojáky), kteří na Ukrajině, ale také v Gruzii a hlavně Čečensku vyvraždili a srovnali se zemí stovky Lidic, Ležáků, Ploštin, Javoříček a dalších vesnic a měst, aniž by je stihl spravedlivý trest, aniž by byli pohnáni před mezinárodní soud pro válečné zločince.

Autor článku: Petr Král
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlPoříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaKateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekord
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM