Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 12. listopadu 2019

Jedna z kolínských dominant má místo střechy jen plachtu

Postupná rekonstrukce Žerotínského paláce kolínského zámku, rozplánovaná na několik let, pokročila do své nejviditelnější fáze.

Jedna z kolínských dominant má místo střechy jen plachtu
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 27.10.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Zatímco opravenou fasádu viděli jen ti, kdo se do zámeckého areálu osobně vypravili, probíhající rekonstrukce střechy je zaznamenatelná z mnoha míst Kolína včetně některých míst Karlova náměstí. Ze střechy byla totiž snesena stará krytina a právě mohutná modrá plachta, kterou je konstrukce krovu provizorně překrytá, je nepřehlédnutelná už zdálky. Hotová je již důkladná kontrola krovů, která ukázala, že zatímco v jižní polovině střechy jsou krovy v pořádku, v té druhé (směrem k železniční trati) bude nutná jejich výměna. Střecha zůstane zaplachtovaná až do jara příštího roku, kdy budou práce na střeše vrcholit. Až do poloviny prosince zůstává kvůli pracem na střeše pro chodce uzavřen průchod mezi Kovářskou ulicí a parkovištěm na zámeckém nádvoří. Parkoviště je po tuto dobu přístupné pouze ze Sokolské ulice a stavební úřad naopak jen z ulice Kovářské.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM