Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 24. února 2017 a svátek má Matěj.

Jindřich Štreit o cizincích s cizinci na vernisáži výstavy v Městské knihovně v Kolíně

Jméno Jindřicha Štreita, světoznámého fotografa a pedagoga, je spojeno se sociálními tématy a jedním z ústředních je migrace. Situaci cizinců se věnoval v cyklech fotografovaných na Sibiři, v Brazílii i v jiných vzdálených částech světa. V Kolíně momentálně vystavuje fotografie z cyklu Jsme ze stejné planety, v němž se zaměřil na cizince usazené v České republice.

Jindřich Štreit o cizincích s cizinci na vernisáži výstavy v Městské knihovně v Kolíně
 
Publikováno: 26.11.2014 v 16:00, Aktualizováno: 25.11.2014 v 12:00
Rubrika: Kultura

Proč si vybrali právě Českou republiku? Co je sem přivedlo a jak se tady cítí? Čím jsou zde překvapení, co vidí jako pozitivum, co jim naopak vadí a ztěžuje život? O tom všem mluvili cizinci, které Jindřich Štreit zachytil svým fotoaparátem, s novinářkou Martinou Vašíčkovou a jejich příběhy jsou nedílnou součástí výstavy. Mluvili o tom i cizinci, kteří si pro svůj život vybrali Kolín a kteří se zúčastnili slavnostní vernisáže 20. listopadu v Městské knihovně Kolín. K lepšímu pochopení situace cizinců v Kolíně přispěli svými slovy i kronikář města Petr Křemen a sociální pracovnice kolínské pobočky Centra pro integraci cizinců (CIC) Martina Čáslavová.

CIC výstavu a diskusi uspořádalo v rámci projektu Společný kraj, podpořeného Evropským fondem pro integraci státních příslušníků třetích zemí. Fotografie z cyklu Jsme ze stejné planety si můžete v čítárně Městské knihovny Kolín zdarma prohlédnout pouze do tohoto pátku 28. listopadu. Putovní výstavu iniciovala a do Kolína zapůjčila Charita ČR, z kompletního souboru 30 fotografií je zde k vidění 14. Pokud vás příběhy a fotografie zaujmou, můžete využít také srdečného pozvání Jindřicha Štreita na happening - sázení stromů, tedy symbolické zapouštění kořenů - v Olomouci v roce 2015, jehož se zúčastní jak fotograf, tak fotografovaní cizinci.

Momentka z vernisáže výstavy fotografií Jindřicha Šteita, která se konala v Městské knihovně v Kolíně 20. listopadu.
Foto: CIC Praha
Autor článku: Kristýna Šlajsová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kraj zarazil financování cerhenické cyklostezkyAutomobilka slavila třímiliontý vůzMěstské terasy nabídnou příjemné posezení přímo u Karlova náměstíNa rehabilitaci v Kolíně čekáte měsíce
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (2 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM