Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. dubna 2019

Jitka Česalová otevírá restauraci Dobrá menu na Karlově náměstí

Restaurace s názvem "Dobrá menu" byla otevřena v prvním zářijovém týdnu v historickém domě U Zlaté štiky na Karlově náměstí. Není to první stravovací podnik na tomto místě.

Jitka Česalová otevírá restauraci Dobrá menu na Karlově náměstí
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 9.9.2018 v 7:00, Aktualizováno: 8.9.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Vyhlášený hostinský dům s pivovarem sem lákal hosty již před Třicetiletou válkou. V dalších dvou stoletích zde bývala pošta, přepřahaly se tu spřežení poštovních dostavníků a cestující si mohli dopřát občerstvení. Ve 20. století sídlila v domě "Rybárna", v 21. století zde byla zřízena první kolínská americká restaurace s názvem Vincenťs Diner, později Monroe Burger Bar. Na hamburgerový styl a design padesátých let nová restaurace ovšem nijak nenavazuje, zůstal jen dlouhý barový pult a Vincentovy rudé boxy k sezení.
"Dobrá menu" Kolíňáci dobře znají. Jitka Česalová provozovala minulé tři roky vegetariánskou jídelnu v Dobré čajovně Na Hradbách, kde denně podávala okolo třiceti obědů. Na novém místě se rozhodla své pohostinské služby podstatně rozšířit a přitom udržet zdravý styl své domácí kuchyně. Restaurace "Dobrá menu" nabízí snídaně, obědy i večeře. Podnik není striktně vegetariánský, hodlá zaujmout i nabídkou čerstvých kvalitních ryb. Cenově se vege-pokrmy vejdou do 100 korun, rybí do 120 korun. Na čepu je Plzeň za 34 korun, mezi nealko nápoji kraluje limonáda z domácích sirupů. Snídaně mají značnou variabilitu. Hosté si sami mohou dochutit palačinky, sestavit přílohy do baget apod. Otevřeno je kromě neděle od 8 do 20 hodin, v pátek a sobotu až do 22 hodin. "Dobrá menu" nabízejí posezení pro zhruba 25 hostů, další místa jsou na malé zahrádce.
Zhruba za dva měsíce by v objektu mohla být otevřena i bývalá sklepní vinotéka U Zlaté štiky. Nově zde bude čepováno kromě vína i pivo, lidé se mohou těšit na občasné koncerty. V příštím roce je v plánu zpřístupnit nádvoří Zlaté štiky a průchod do Zlaté uličky, celá pasáž tím získá na atraktivitě.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM