Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Jonáš a jeho parta už mají vyhrnuté rukávy

Zprvu vypadal plakát s textem "Stavíme vám sen", okamžitě masově sdílený na internetu, jako podařená parodie na známý televizní pořad, byl to ale jen klamný dojem.

Jonáš a jeho parta už mají vyhrnuté rukávy
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 7.11.2018 v 7:00, Aktualizováno: 6.11.2018 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

Máloco totiž zní tak nedůvěryhodně, jako když se parta mladých stavebníků nabídne, že zadarmo splní váš sen. Nabídka je to ale ve skutečnosti seriózní a neskrývá v sobě ani žádná "zadní vrátka", jaká člověk jedenadvacatého století, navyklý na bombastická reklamní sdělení, podvědomě očekává.
Nabídku z plakátu na "postavení snu" dostaly v říjnu kolínské spolky, svazy a kluby. V představách, co si přejí postavit, se nemusely příliš omezovat, strop je 100 tisíc korun. Spolků ve městě je ovšem mnoho, a v tuto chvíli může být splněn pouze jediný sen.
Projekt "Stavíme vám sen" vzešel od společnosti Lepší místo. Té se podařilo propojit nadšení kluků z kolínské stavební školy s potřebami místních spolků, které často nemají peníze na menší stavební zakázky. Ty mohou mít podobu rekonstrukce klubovny, menší přístavby, zateplení, zřízení cesty, plotu či třeba jen vymalování.
Leitmotivem celého projektu, který se objevuje na plakátech a několika bilboardech v Kolíně, jsou "Jonáš a jeho parta". Jde o konkrétní studenty ze SOŠ a SOU stavební Kolín, kteří mimo své ochoty demonstrují i slogan z plakátu - "řemeslo je cool".
Spolky mohou své stavební sny přihlásit k soutěži do pondělí 12. listopadu. Od pátku 23. listopadu se do projektu zapojí i nejširší veřejnost, která svým hlasováním na webu Lepšího místa vybere nejpodporyhodnější nápad. O vítězi bude rozhodnuto 10. prosince.
Partnery projektu, díky nimž se podařilo sdružit peníze na jeho financování, je několik společností působících v Kolíně. Projekt "Stavíme vám sen" má svoji českou premiéru v Kolíně, společnost Lepší místo ovšem počítá s tím, že stejný koncept uplatní v blízké budoucnosti i v jiných městech.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM