Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 20. července 2019

Josef Lada přilákal tisíce návštěvníků

Výstava nazvaná ´Josef Lada jak ho neznáte´ byla zahájená v listopadu minulého roku a zájemci ji mohou vidět ve Veigertovském domě muzea na Karlově náměstí již jen do neděle 10. února.

Josef Lada přilákal tisíce návštěvníků
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 4.2.2019 v 7:00, Aktualizováno: 3.2.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Na konceptu a vzniku výstavy spolupracovala řada institucí včetně společnosti Barrandov Studio či Národního muzea, návštěvníci se mohou kochat i otisky, které Ladovo dílo zanechalo v dějinách českého filmu. Instalace výstavy je oživena interaktivními prvky, stylizovanými filmovými kulisami a rekvizitami, které přibližují ladovský svět malým návštěvníkům. Na ohlasy výstavy jsme se ptali asistentky ředitele muzea Radky Pšeničkové.
 
* Kolik výstavu vidělo od listopadu do dnešní doby návštěvníků? Byla v tomto ohledu úspěšnější než jiné výstavy minulého roku?
 
Výstavu ´Josef Lada jak ho neznáte´ považujeme za jeden z nejvýznamnějších výstavních projektů uplynulého roku. Dosud ji zhlédlo přes 3.000 návštěvníků. Vedle toho bych také ráda zmínila úspěšnou výstavu Ladislava Jouzy ´Kolín 1914 –1918 / Kolíňané za Velké války a vznik Československa´, která byla co do návštěvnosti srovnatelná.
 
* Prý na ladovskou výstavu jezdily školní kolektivy až z Českého Brodu. Kolik škol výstavu vidělo a které z interaktivních prvků si děti nejvíce oblíbily?
 
Josef Lada přilákal do muzea více jak 50 tříd z celého Kolínska i Kutnohorska, což nás moc těší. O programy, které k výstavě připravilo naše lektorské centrum, projevují zájem mateřské, základní i střední školy. Jak je vidět, dílo Josefa Lady je přitažlivé pro všechny věkové skupiny. Interaktivní část byla původně koncipovaná převážně pro děti, ale často zde potkáváme i dospělé či seniory, kteří jsou zcela zaujati a pohlceni plněním úkolů. Největším lákadlem je jednoznačně replika troubícího autíčka z ´Nezbedné pohádky´. Jelikož si ´jízdu´ v něm často zkoušeli i dospěláci, museli jsme stanovit věkový a váhový limit, aby nám autíčko vydrželo vcelku až do konce výstavy.
 
* K výstavě jste nabízeli i řadu doprovodných akcí. Které z nich nejvíc publikum oslovily? Je v plánu ještě nějaká?
 
Výstavu doprovází opravdu bohatý program. S velkým ohlasem se setkala akce ´Čertoviny v muzeu´, rarachy a ladovské peklo si nenechaly ujít dvě stovky lidí. Na období vánočních svátků jsme připravili promítání Ladovy pohádky ´Čert a Káča´ z roku 1955, kterou pro nás zdigitalizoval Národní filmový archiv. Muzejní improvizované kino zaplnilo 70 diváků. Své skalní příznivce si našly i přednášky, komentované prohlídky či literární čtvrtky s Ladou. Na únor chystáme ještě kurz ploškové animace. Pokud by čtenáři měli zájem naučit se tuto filmovou techniku, stále se mohou hlásit.

Dodejme, že tříhodinový worshop ploškové animace se uskuteční v sobotu 9. února od 13 hodin. Kapacita kurzu je pouze 12 lidí, vstupné činí 400 korun. Kurz povedou lektoři ze společnosti ULTRAFUN.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM