Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 21. října 2017

Jsou Babišovy párky ostudou nádraží? Někdo říká že ano, většině jsou ale fuk

I na vlakovém nádraží v Kolíně se zabydlel stánek s údajně nejlepšími párky na světě. Nádražím se od té doby občas šíří kouř a line puch párků, ale občas i svařeného vína, neboť budova není odvětrávaná. Štěstí je, že stojí osamoceně stranou a jeho vliv není intenzivnější. Pár lidí se nás ptalo, jak je možné, že takový stánek vůbec může na nádraží být, že snižuje kulturu cestování a navíc vnitřní prostory svou přítomností hyzdí.

Jsou Babišovy párky ostudou nádraží? Někdo říká že ano, většině jsou ale fuk
 
Publikováno: 27.4.2014 v 7:00, Aktualizováno: 25.4.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

"Ať stánek v Kolíně klidně je, ale ať stojí před nádražím venku na vzduchu, kde konec konců i dříve stánek s občerstvením vždy byl," komentuje skutečnost jeden z kritiků. "Je potřeba dosáhnout toho, aby ten neskutečný smrad zmizel z haly, tedy tedy ten stánek byl odstraněn. Navíc celá příjezdová část haly i první nástupiště je obestavěno reklamou na "nejlepší párky ve městě", no vypadá to tam jak někde za Uralem a ne ve střední Evropě. Železniční budovy má na starost firma RSM, dceřinná společnost Českých drah. Ta uzavřela smlouvu na tyto stánky po nádražích v celé republice. Nejvtipnější na tom se zdá to, že údajně nikdo nechce se stánky nic mít, neboť se jedná o uzeniny toho času ministra financí Andreje Babiše a každý se prý bojí...

Na stížnosti jsme upozornili České dráhy. "V Kolíně se jedná o propagační akci Kosteleckých uzenin. V rámci této propagační akce mají Kostelecké uzeniny právo nabízet své produkty bezúplatně i úplatně. Společnost tak platí za svou propagaci. Propagační akce této společnosti probíhala od 15. října do poloviny ledna také na nádraží Praha Smíchov, od 15. října do současnosti pak na stanicích Olomouc hl.n. a Kolín. Za dobu celé propagační akce od 15. října až do současnosti jsme na žádném nádraží nezaznamenali na tuto propagační akci žádnou stížnost. Vaše stížnost je za 5 měsíců vůbec první. Detailní informace o smluvních vztazích, především v oblasti cen, s obchodními partnery běžně nesdělujeme. Jsou předmětem obchodních ujednání," odpověděl Petr Šťáhlavský z tiskového oddělení Českých drah.

Zeptali jsme se i hygieniků, zda se na ně někdo obrátil s podnětem na prošetření nebo aspoň kritikou. "K dnešnímu dni nebyl na Krajskou hygienickou stanici Středočeského kraje se sídlem v Praze, Územní pracoviště Kolín doručen žádný podnět na stánek v nádražní hale," reagoval počátkem dubna Michal Novotný, vedoucí oddělení hygieny výživy a PBU Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, Územní pracoviště Kolín.  Doplňme, že společnost Kostelecké uzeniny patří pod koncern Agrofert, jehož majitelem je Andrej Babiš.
 

Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 4

Kolíňáček - pondělí 9.6.2014, 16:48
Párky jsou určitě dobré,ale kupovat si je vedle hajzlíků,v tom nádražním odéru,to si nechám zajít chuť.Radši na druhém mkonci haly zajdu do pekařství.Ale stejně nevím proč na tom Kolínském nádraží je takový zvláštní "vzduch" (a to už několik desítek let)a na tom Pardubickém to docela voní.

M.Polák - středa 4.6.2014, 0:08
Tak, tak co je komu do toho, co dělají České dráhy ve svém areálu? Pokud to někomu vadí, může dojit na nějakou jinou vlakovou zastávku pěšky. Pokud si vybere nějakou zastávku, tak tam jej nebude rušit prodej absolutně ničeho a to ani jízdenek.

Žaneke - pondělí 28.4.2014, 15:46
Souhlasím s komentářem předemnou.Párky bych neřešila,alespoň je možnost se občersvit,ale úroveň nádraží,tomu říkám řádná katastrofa!!!

Nepřehlédněte...
Drozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal ŠmahelStolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlněVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM