Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Kateřina Šafránková v lijáku pronikla do finále evropského šampionátu v Curychu!

Jak popsal web oddílu Sokol Kolín - atletika, den po úspěšném vystoupení Petry Andrejsková absolvovala svůj kvalifikační závod na mistrovství Evropy v Curychu také kladivářka Kateřina Šafránková. I ona nastupovala až ve druhé kvalifikační skupině, ale za úplně jiného počasí než panovalo v úterý. Stadión Letzigrund bičoval vytrvalý hustý déšť a v kladivářky bojovaly nejen mezi sebou, ale i s litry vody v kruhu.

Kateřina Šafránková v lijáku pronikla do finále evropského šampionátu v Curychu!
 
Publikováno: 14.8.2014 v 12:00
Rubrika: Sport

Na počasí doplatila v první skupině také letošní česká mistryně Tereza Králová, která nezaznamenala ani jediný měřený pokus. Největší favoritky si s kvalifikačním limitem 69,50 m sice poradily, ale přímo se z A skupiny kvalifikovaly jen Slovenka Hrašnová, Polka Fiodorowová, Francouzka Tavernierová a Němka Heidlerová. Pátou příčku pak držela Rumunka Perieová (67,82) a šestou bývalá světová rekordmanka Miankovová z Běloruska (66,92), což dávalo kolínské kladivářce a české rekordmance šance na postup.

Do svého zpožděného závodu ale nevstoupila (Kateřina) dobře, když ani její první pokus nebyl zdařený. Hned v první sérii se kvalifikovaly Polka Wlodarczyková a Němka Klaasová, ale nikdo další limit nepřekonal. Ve druhém pokusu se ale dokázala s nepřízní počasí poprat a její kladivo dopadlo na 67,26 m, což sice neznačilo splnění kvalifikačního limitu, ale průběžně ji tento výkon řadil na výborné 9. místo, a to znamenalo, že pokud ji do konce soutěže nepřehodí víc jak tři soupeřky, bude kolínská vrhačka po neúspěchu v Barceloně a Helsinkách poprvé ve finále mezi evropskou elitou.

A pak začaly nervy. Do konce druhé série se nikdo před Kateřinu neposunul, ale hned na začátku té poslední se dostala Maďarka Orbánová za sedmdesát metrů a v tu chvíli desátá Šafránková zaznamenala nezdařený třetí pokus. Hned po ní se dostala za kvalifikační limit i Ruska Bulgakovová a v tu chvíli mělo před sebou pokus ještě 7 závodnic. Jedna za druhou ale kazily, a tak Kateřině zatrnulo jen při hodu předposledním hodu soutěže v podání Slovenky Lomnické, která hodila o pouhých 8 cm méně. Nakonec ale i jí to stačilo na finálovou dvanáctku, když skončila těsně za jedenáctou Kateřinou Šafránkovou.

Pro kolínskou kladivářku je to prozatím největší úspěch na vrcholné soutěži mezi dospělými. Ještě prohloubit ho může ve finálovém závodě, který je na pořadu šampionátu v pátek 15. srpna ve 20.40 hodin.

 

 

 

Autor článku: Jiří Tuček
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Černý Petr po půlstoletí v KolíněDoktoři se chopí elektrických kytarLetos už občerstvení na dětském hřišti nebudeMuzeum dětem: Klub i tábor
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM