Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 16. července 2019

Každý, koho potkám, se dožaduje reportáže o kalamitě v Pražské ulici

Dnes jde do prodeje letošní 2. číslo tištěného Kolínského PRESu. Mezi mnoha dalšími texty v něm najdete i rozhovor s Honzou Navrátilem, který společně s Petrem Hejcmanem dva roky natáčel populární reportáže a rozhovory v cyklu "Kolín žije" a nyní společně připravují reportáže pro Českou televizi.

Každý, koho potkám, se dožaduje reportáže o kalamitě v Pražské ulici
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 16.1.2019 v 7:00, Aktualizováno: 15.1.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Z velkého rozhovoru v tištěném PRESu nabízíme krátkou "ochutnávku".

* Stejně jako v případě "Kolín žije" si i reportáže pro Českou televizi kompletujete i technicky zajišťujete sami, nebo jen posíláte do Prahy hrubý materiál a oni si ho sestříhají a reportáž dotvoří?

Je to stejné jako dřív. Petr je technicky mimořádně zdatný, takže dokáže reportáž sestříhat i ozvučit do tvaru, který je pro ČT akceptovatelný. Čili, já domluvím téma, obvolám respondenty, sestavím scénář a spolu pak celou reportáž natočíme, sestříháme, namluvím k ní komentář a tak jak ji odešleme do ČT, tak se objeví ve vysílání. Divák tedy vidí to, co společně vytvoříme v terénu a pak ve střihovém programu na počítači.

* Předpokládám, že hned od odvysílání vaší první reportáže, která byla o tom, jak se někteří řidiči kolínské městské autobusové dopravy nepřijatelně chovají k seniorům, vás lidé na ulici zastavují a navrhují vám, o čem všem byste měli točit?

To jste řekl přesně (smích). Jenže ono je to s vyhověním jejich přání opravdu složité. Ty reportáže vysílá celoplošně ČT24 nebo "Události v regionech", a musí být vždy zaměřené tak, aby byly něčím zajímavé nejen pro Kolíňáky, ale i pro lidi žijící v jiných částech kraje. Takže většina z témat, která mi lidé navrhují, je neprůchodná. A je navíc samozřejmé, že o jedné a té samé věci nelze točit dvakrát totéž, takže na ten nejčastější návrh, který dostávám, totiž abychom natočili reportáž o kalamitě v Pražské ulici, odpovídám, že to nejde, protože jsme o Pražské ulici v prosinci reportáž natočili a už byla odvysílána.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM