Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 28. února 2017 a svátek má Lumír.

Kdo soupeří o titul Stavba roku? Navrženy jsou fabrika Bioenergo i chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám

Kdo soupeří o titul Stavba roku? Navrženy jsou fabrika Bioenergo i chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám
 
Publikováno: 19.3.2014, Aktualizováno: 11.3.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Organizační výbor soutěže Stavba roku poslal před velkou porotu celkem 42 stavebních děl ve 4 kategoriích. Podle ředitele stavební školy v Kolíně Jindřicha Synka má na vysokém počtu nominovaných staveb kromě počtu kategorií vliv především rozšíření územního obvodu na Kutnohorsko a Nymbursko. Právě se vznikem maturitního studia na tehdejším učilišti v roce 1994 je spojována tradice udělení výročních cen. Naopak podle průmyslníka Pavla Koláře loni samostatné kategorie pozemní resp. regionální stavby organizační výbor "úsporně" sloučil v rámci Kolínska. Jejich gestorem je tak dvojice Jozef Pittel a Petr Linart, která shodou okolností momentálně působí ve stavební komisi městské rady.

Podle poslance Pavla Čiháka, který bude o zavedené proceduře informovat ministra dopravy, dostane nyní veřejnost dostatečný čas k vyjádření se k některým stavbám. Teprve potom budou do zasedací síně východního křídla zámeckého paláce sezváni porotci a s konečnou platností rozhodli.

V kategorii pozemní stavby Kolínska jsou navrženy například: výrobní závod Bioenergo v ulici Pod Hroby, obchod Profizoo čp. 1044 v Kremličkově ulici, volejbalové kurty Borky, adaptace prostor v divadle na galerii, adaptace přístavního domku na restauraci v Rybářské ulici, budova patologie v nemocnici a workoutové hřiště v Brankovickéulici, vesměs stavby z Kolína, ale i výrobna cukrovinek Musilová v Pňově-Předhradí nebo administrativní budova Autodoprava Honz u Veltrub.

V kategorii dopravní stavby Kolínska byly třeba nominovány: hřiště školní družiny v Kmochově ulici, rekonstrukce hřiště Základní školy Prokopa Velikého a chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám, vesměs stavby z Kolína, ale i zahrada Mateřské školy Kollárova v Českém Brodě či hřiště Základní školy Sendražice.
 

V pozadí kolínské Bioenergo - lisovna olejů a elektrárna. Jeden z kandidátů na stavbu roku.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Michal Černý / Aleš Zahajský
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínští basketbalisté podlehli také USK Praha a prodloužili sérii porážekHokejoví Kozlové vezou vítězství z Vrchlabí. V sérii vedou 1:0
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (3 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM