Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. září 2017

Kdo soupeří o titul Stavba roku? Navrženy jsou fabrika Bioenergo i chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám

Kdo soupeří o titul Stavba roku? Navrženy jsou fabrika Bioenergo i chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám
 
Publikováno: 19.3.2014, Aktualizováno: 11.3.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Organizační výbor soutěže Stavba roku poslal před velkou porotu celkem 42 stavebních děl ve 4 kategoriích. Podle ředitele stavební školy v Kolíně Jindřicha Synka má na vysokém počtu nominovaných staveb kromě počtu kategorií vliv především rozšíření územního obvodu na Kutnohorsko a Nymbursko. Právě se vznikem maturitního studia na tehdejším učilišti v roce 1994 je spojována tradice udělení výročních cen. Naopak podle průmyslníka Pavla Koláře loni samostatné kategorie pozemní resp. regionální stavby organizační výbor "úsporně" sloučil v rámci Kolínska. Jejich gestorem je tak dvojice Jozef Pittel a Petr Linart, která shodou okolností momentálně působí ve stavební komisi městské rady.

Podle poslance Pavla Čiháka, který bude o zavedené proceduře informovat ministra dopravy, dostane nyní veřejnost dostatečný čas k vyjádření se k některým stavbám. Teprve potom budou do zasedací síně východního křídla zámeckého paláce sezváni porotci a s konečnou platností rozhodli.

V kategorii pozemní stavby Kolínska jsou navrženy například: výrobní závod Bioenergo v ulici Pod Hroby, obchod Profizoo čp. 1044 v Kremličkově ulici, volejbalové kurty Borky, adaptace prostor v divadle na galerii, adaptace přístavního domku na restauraci v Rybářské ulici, budova patologie v nemocnici a workoutové hřiště v Brankovickéulici, vesměs stavby z Kolína, ale i výrobna cukrovinek Musilová v Pňově-Předhradí nebo administrativní budova Autodoprava Honz u Veltrub.

V kategorii dopravní stavby Kolínska byly třeba nominovány: hřiště školní družiny v Kmochově ulici, rekonstrukce hřiště Základní školy Prokopa Velikého a chodníkový přivaděč k zálabským strojírnám, vesměs stavby z Kolína, ale i zahrada Mateřské školy Kollárova v Českém Brodě či hřiště Základní školy Sendražice.
 

V pozadí kolínské Bioenergo - lisovna olejů a elektrárna. Jeden z kandidátů na stavbu roku.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Michal Černý / Aleš Zahajský
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Poříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaHokejisté Kolína dvakrát prohráli a uzavírají tabulkuFotbalisté FK Kolín doma ani na třetí pokus neuspěli
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM