Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Kdy vystoupáme po schodech k Práchovně?

Kamenná věž Práchovna, která se zvedá nad zálabskou Skálou, je jedním z magických kolínských míst.

Kdy vystoupáme po schodech k Práchovně?
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 25.12.2018 v 7:00, Aktualizováno: 25.11.2018 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

V noci bývá Práchovna nasvícená, ve vyhrazené dny je využívána i jako rozhledna. Její okolí má vesnický charakter s malebnými domky a pěšinami vyšlapanými v trávě. 
Zajímavý nápad, vystavět schody z labského nábřeží k Práchovně, vzešel jako podnět od občanů a město Kolín se rozhodlo ho realizovat. Pro svůj záměr získalo letos i podporu z grantového programu TPCA. Projekt zpracovává společnost Dondesign, nad akcí má dohled městský architekt David Mateásko, do celé věci si dovoluje mluvit i občanské sdružení „Zálabská skála“.
Původní záměr vybudovat přímé schody od Radimského mlýna k Práchovně se ukázal jako nereálný, a to jak ze strany ochrany přírody, tak i z bezpečnostně technických důvodů. Nová verze počítá s výstavbou postupných schodů ze směru od Masarykova mostu, respektive od výměníkové stanice. Součástí revitalizace okolí Práchovny budou i nové lavičky a veřejné osvětlení, projektová dokumentace je v současnosti před dokončením.
Podle tiskové mluvčí radnice Ivy Blümelové se předběžně počítá se zahájením stavebních prací v březnu. Boty prvních návštěvníků by po schodech mohly zaklapat v květnu.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM