Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

Kdy začne výstavba autobusového nádraží v Kolíně? Čeká se na přeložku kabelu

Kdy začne výstavba autobusového nádraží v Kolíně? Čeká se na přeložku kabelu
 
Publikováno: 13.3.2014, Aktualizováno: 11.3.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Stále není zcela zřejmé, kdy odstartuje výstavba autobusového nádraží. Jak už jsme několikrát psali, brzdí ji nutná přeložka vysokonapěťového kabelu. Starosta Vít Rakušan uvedl, že s nádražím nelze hnout, protože na druhé straně překáží jiný kabel. Upozornil na fakt, že firmě ČEZ obyčejně trvá vyřízení věci 10 až 12 měsíců. To může výrazně zpomalit realizaci. Je tedy možné, že stavba bude zahájena až příští rok.

"Naší snahou je, co nejdříve uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí na přeložku kabelu," řekl starosta. Rada města 17. února dohodu přijala. "ČEZ by měl na dané věci hned začít pracovat," dodal starosta. Podle něho vedoucí Odboru regionálního rozvoje a územního plánovaní Městského úřadu v Kolíně Martin Tichý vyjednává s kolínskou pobočkou ČEZu rychlejší postup, než jaký bývá obvykle. Město se navzdory tomu připravuje na stavbu.

"Týden co týden probíhají nějaká jednání," přidal Vít Rakušan. Přeložku zaplatí město, cena není známa. Radnice dále vyjednává o další nezbytné podmínce pro realizaci akce - odkup pozemku od Českých drah. "Situace vypadá velmi slibně. Obdrželi jsme znalecký posudek, což vnímáme jako souhlas Českých drah s prodejem. Jedná se o administrativní úkony, které mohou během jara proběhnout," starosta. Pokud by nedošlo k trablům s kabelem, předpokládalo se původně, že stavba začne v létě.
 

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

Kolíňáček - úterý 3.5.2016, 15:25
Jo, tam těch kabelů vede hodně!!! Nejvíce strategických drážních.

Nepřehlédněte...
Kolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlHokejisté Kolína dvakrát prohráli a uzavírají tabulkuPoříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězila
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM