Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Kladivářka Šafránková výkonem předčila elitní české oštěpaře

Kladivářka Šafránková výkonem předčila elitní české oštěpaře
Postaví se Kateřina Šafránková po zítřku na bednu? Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 24.7.2017 v 10:00
Rubrika: Sport

Na 5. ročníku Kolínského vrhačského čtvrtku měli závodníci bez limitu na MS v Londýně takřka poslední možnost pokusit se o jeho splnění.

Diváci na stadionu v Borkách tak mohli vidět snažení Vítězslava Veselého, Jaroslava Jílka a Petra Frydrycha, tria oštěpařů z Dukly Praha, svěřenců legendárního Jana Železného, diskařky Elišky Staňkové z Kladna, kladivářky Terezy Králové z USK Praha či oštěpařky Ireny Šedivé z Dukly. Samozřejmě pozornost byla upřena i na kladivářku Kateřinu Šafránkovou, která má limit splněn, i na další kolínské závodníky.

Králová se v závodě kladivářek sice ujala vedení, ale limitu 71 m se hodem dlouhým 68,15 m přiblížit nedokázala. Vítězství tedy nakonec brala Šafránková za 70,83 m. Kolínská starší žákyně, Karolína Vosecká, si vylepšila osobní rekord na hodnotu 39,32 m.

Oštěpaři, kteří mají osobní rekordy daleko za 80 metrovou hranicí, se s limitem 83 m nedokázali srovnat a závod vyhrál hodem dlouhým 78,26 m Veselý, před Jílkem (77,92 m) a Frydrychem (75,97 m). První dva borci mohou při dobré konstelaci doufat v B limit.

V hodu diskem potřebovala Eliška Staňáková hodit pro cestu do Londýna 61,2 m. Bohužel hodem dlouhým 58,43 m si letenku nezajistila. V mužském závodě si vítězné vavříny odnesl Tomáš Jokl ze Sparty Praha (54,7 m). Domácí Pavel Peňáz dohodil do vzdálenosti 44,66 m.

V závodě kladivářů zklamal Kostaričan Sawyers, který již jednou v Kolíně hodil 73,5 m, ale tentokrát neměl ani jeden platný pokus. Kvalitní výkony předvedli domácí dorostenci Dominik Král (60,2 m) a Karel Hanuš (57,3 m).

Autor článku: hop
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM