Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 25. srpna 2019

Kmochův Kolín za necelý měsíc. Magnetem programu jsou nejen dechovky, ale i Čechomor a Marie Rottrová

53. Kmochův Kolín, nejznámější a nejdražší z místních kulturních festivalů, se koná za necelý měsíc, ve dnech 10.-12. června. Podle názvu je to stále ještě mezinárodní festival dechových orchestrů, ale jeho záběr je dnes tak široký, aby uspokojil publikum všeho věku a středoproudého hudebního vyznání, trochu jiné žánry se pak objeví na menších alternativních scénách v chrámu sv. Bartoloměje a v synagoze. Pořádající město Kolín nastavilo velmi nízké vstupné, cílem je, aby se lidé sešli a dobře se bavili, k čemuž patří hudba, tance mažoretek, jídlo i pití...

Kmochův Kolín za necelý měsíc. Magnetem programu jsou nejen dechovky, ale i Čechomor a Marie Rottrová
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 24.5.2016 v 6:00, Aktualizováno: 17.5.2016 v 17:00
Rubrika: Kultura

Celkem se na festivalu představí přes čtyřicet účinkujících ansámblů. Mezi 17 velkými dechovými orchestry bude i pět zahraničních, a to z Německa, Rakouska, Švýcarska a Itálie menší bandy dorazí i ze Skotska a Slovenska. Do programu se zapojí stovky Kolíňáků v čele se čtyřmi orchestry - Velkým dechovým orchestrem Kolín-Dolní Chvatliny, Městskou hudbou Fr. Kmocha, Harmonií 1872 Kolín a Dechovým orchestrem ZUŠ Kolín.

Festival se bude držet stejného modelu jako vloni, v hlavním programovém prostoru na náměstí vyrostou dvě pódia, lidé se sesednou u pivních setů a obsluhováni budou přímo na ploše náměstí, aby nemuseli stát v době programu u stánků a čekat na nápoje aj.

Hvězdami festivalu se nepochybně stanou kapela Čechomor a Marie Rottrová se skupinou Neřež. Mladší publikum přijede pobavit z místní líhně vzešlá herečka Bára Poláková, která vystoupí po boku kolínského Big Bandu.

Všechny tradiční festivalové oblíbenosti zůstanou zachovány, včetně průvodu muzik městem, noční veselice, monsterkoncertu či show mažoretek.

Celofestivalovou vstupenku pořídíte do 9. června z a pouhých 200 Kč, později bude o padesátku dražší. Zdarma mohou na festival všichni potomci Františka Kmocha i jejich jmenovci a děti do 15 let.

Festival pořádá město Kolín a několik externích spolupracovníků, partnerem události je Svaz dechových orchestrů ČR. Očekávanou krajskou dotaci festival nezískal, což si lidé vysvětlují jako politické zatípnutí kolínského starosty aspirujícího na hejtmanský post.
 

Autor článku: Vladimír Sládek
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM