Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. července 2019

Kniha Pohledy na Kolín vznikla díky velkomyslnosti dvou sběratelů

Spolek Můj Kolín vznikl původně jako fanouškovská skupina na Facebooku, která má aktuálně skoro již 13.000 členů. Z diskuzní skupiny se postupně vyprofiloval spolek, který je podepsán pod řadou zajímavých aktivit.

Kniha Pohledy na Kolín vznikla díky velkomyslnosti dvou sběratelů
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 11.9.2018 v 7:00, Aktualizováno: 10.9.2018 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Respekt budí zejména vydavatelské počiny spolku, ať už to jsou velké obrazové kalendáře s kolínskými motivy nebo před dvěma lety vydaná exkluzívní fotografická kniha "Proměny města Kolína" od Vladimíra Serbuse. Pro letošní podzim spolek chystá další významný vydavatelský počin, knihu s názvem "Pohledy na Kolín". Na podrobnosti jsme se zeptali spoluzakladatele spolku Jana Chvojky.

* Co všechno lidé v knize najdou?

Unikátní barevné pohlednice města Kolína seřazené do několika částí. Unikátní série pohledů na město, ulice i stavby. Některé známé, jiné už zapomenuté. Bohužel, některé již nenávratně zmizelé. Na skoro sto osmdesáti stranách nabídneme čtenářům i reklamní pohlednice, staré restaurace, hotely i firmy. Součástí knihy budou též z kalendáře známe pohlednice Karla Werana.

* Kdo se na vydání knihy podílí a kolik sběratelů pro ni zapůjčilo své pohlednice?

Vydavatelem bude opět spolek Můj Kolín z.s. Odborným garantem jsou manželé Jouzovi. Korektury v českém jazyce budou prací Mgr. Terezy Kronusové a překlad do anglického jazyka bude opět od Mgr. Lenky Novákové – Literové. Nesmírně si ceníme důvěry a velkomyslnosti dvou kolínských sběratelů – patriotů. Těch, kteří svou sbírku budovanou desítky let poskytli našemu spolku k vydání.

* Jak probíhal výběr pohlednic pro knihu a kolik se jich nakonec do knihy vejde?

Pohlednic bylo několik set, vybráno bylo přes tři sta. Při skenování jsem pracoval v rukavicích, nechtěl jsem tak cenné věci nijak poškodit. A na jejich cenu se mě raději neptejte. Trochu jsem se bál o jejich bezpečnost a schovával jsem je v místnosti pokaždé na jiném místě.

* Hodně starých pohlednic Kolína koluje na sociálních sítích. Budou ve vašem výběru i nějaké rarity, které ještě "nikdo" neviděl?

Ano, zájemci o knihu se mohou těšit na rarity i nikdy nepublikované pohlednice. Ty budu uspořádány do celků jako jsou ulice, náměstí, Zálabí, nádraží a mnoho dalších...

* Ví vlastně někdo, kolik pohlednic Kolína existuje?

To by museli spočítat sami sběratelé, podle mě jich bude ve všech mutacích i několik tisíc.

* Vydání výpravné knihy pohlednic jste oznámili již začátkem letošního roku. Tehdy se mluvilo o vázané knize o 180 barevných stranách s papírovým přebalem, plátěnými deskami a ražbou. Změnilo se za půl roku něco?

Ne, ne, vše slíbené platí. Chceme si udržet vysoký standard námi vydávaných publikací. Kniha bude technologicky stejně zpracována jako předešlé "Proměny města Kolína". Novinkou je, že kniha bude barevná.

* Je již známý náklad? A jak to bude s předobjednávkami?

Připravujeme www stránky spolku. Jejich součástí bude e-shop, který ulehčí objednávky knihy i dalších nabízených produktů. Ano, spustíme i předobjednávky. Již nyní evidujeme zájemce o knihu. A náklad je limitovaný.

* Za kolik budete "Pohledy na Kolín" prodávat? Bude knihu možné koupit i na nějaké prezentační akci?

Kniha by se měla prodávat za částku mezi 399 – 450 korun. Chystáme křest knihy i výstavu. Konkrétní termíny ještě stanoveny nejsou, ale budeme o nich včas informovat.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM