Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 9. prosince 2019

Kolín má druhou ryze indickou restauraci

Města velikosti Kolína bývají na restaurace s exotickou krmí obvykle skoupá, naše město ale má v současnosti už dvě indické restaurace.

Kolín má druhou ryze indickou restauraci
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 22.11.2019 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Před dvěma lety otevřela ´Golden India´ v Kmochově ulici, kousek od bývalého kina Oko a letos v říjnu se do zcela indického hávu převlékla restaurace ´U Tří mouřenínů´ v sousedství radnice a přijala název ´Masala Curry Restaurant´.
Předtím se zde stejný provozovatel pokoušel uspět s obědovým konceptem ´buffet & grill´, pojatým jako samoobslužný buffet typu "sněz co můžeš" za velmi vstřícných paušálních 119 korun. Kolínští nenasytové však podnik málem zruinovali.
Nově se restaurace vyprofilovala jako pákistánsko-indická rodinná restaurace s rozsáhnou nabídkou jídel indické kuchyně. Podnik změnil výrazně i svoji vizáž. Na stěnách dnes visí zarámovaný palác Tádž Mahal, který je pro mnohé symbolem Indie, na barovém pultu zvedá chobot slon, interiér zdobí závoje a šátky. Hned u vchodu se návštěvník potká s velkým portrétem Priyanky Chopra, indické celebrity a Miss World 2000. Vítejte v Indii!
Jako všechny restaurace v centru města i ´Masala Curry Restaurant´ nabízí ve všední dny obědové menu v podobě tří jídel, včetně jednoho vegetariánského. Ať již si objednáte cokoliv, v ceně 109 korun nikdy nechybí rýže basmati, salát ani domácí chléb naan.
Stálý jídelní lístek má deset stránek a vybere si každý. Na první pohled je jasné, že obě indické restaurace se v nabídce jídel mírně liší. Zatímco ´Golden India´ vaří kromě drůbeže a krevet i jehněčí, ´Masala Curry´ nabízí navíc řadu pokrmů s hovězím. Pro Kolíňáky mohou být zajímavé chuťové nuance indických omáček s různým orientálním kořením a dalšími pikantériemi. Jídla prý nemusí být vždy ostrá, kuchař vyhoví všem. Samozřejmostí jsou pokrmy připravované v peci tandoori. Černou čočku vařenou celou noc v tandooru s máslem a smetanou, krevetovou omáčku nebo lehkou omáčku z kešu oříšků si asi doma běžně nevaříte. Jídla jsou servírována v indických miskách a na talířích dělených na několik přihrádek. Ceny hlavních jídel vycházejí okolo 180 korun. V další nabídce jsou i indické dezerty a jogurty.
Není též bez zajímavosti, že provozovatel restaurace Inam Hussain bydlí odnedávna s manželkou a dcerami na kolínském sídlišti.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM