Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

Kolín má novou poradnu pro oběti trestných činů, sídlí v ulici Rimavské Soboty

Každý z nás se může stát obětí trestného činu. Kromě policie, právníků a soudů existuje ještě jedna služba, která může oběti pomoci vyrovnat se s nepříznivými dopady souvisejícími s kriminalitou. Pomůže obětem vyznat se ve složitosti trestního řízení a spleti paragrafů. Pomáhá nejen právním, ale i psychologickým poradenstvím. Služba je odborná, bezplatná a diskrétní. Probační a mediační služba nabízí tuto pomoc lidem, kteří se stali obětí trestného činu v rámci projektu "Proč zrovna já?".

Kolín má novou poradnu pro oběti trestných činů, sídlí v ulici Rimavské Soboty
 
Publikováno: 17.7.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a také částečně ze státního rozpočtu ČR. Je orientován hlavně na pomoc obětem trestných činů a navazuje na zkušenosti z předešlých úspěšných projektů, které se také zabývaly poradenstvím pro oběti trestných činů. Hlavním cílem projektu je podpora obětí trestných činů při vyrovnávání se s traumatickým zážitkem trestného činu a usnadnění návratu k běžnému životu. Tato podpora a pomoc je poskytována osobně v našich poradnách, nebo telefonicky či emailem.

Od 1. července je i v Kolíně poradna pro oběti trestných činů. Provozní doba poradny je pondělí od 14 do 16 hodin, ve středu od 8 do 10 hodin. Poradkyněmi jsou Eva Benešová (tel. č. 734 362 965, email: ebenesova@pms.justice.cz) a Kamila Fantová (tel. č. 737 247 437, email: kfantova@pms.justice.cz). Sídlí v ulici Rimavské Soboty 992 v Kolíně 2 (sídliště za Kauflandem). Návštěva během poradenských hodin je možná i bez objednání, v ostatních případech klienti mohou poradkyně kontaktovat telefonicky nebo e-mailem. V poradnách je vyslechnou a navrhnou další postup. Poradkyně poskytují právní i psychosociální pomoc. Mimo jiné například doprovází oběti k orgánům činným v trestním řízení, v případě potřeby nabídnou psychosociální poradenství a odkázat na následnou psychoterapii.

Přijít může kdokoliv, kdo se cítí být obětí trestného činu. Je jedno, zda již oběť stačila podat trestní oznámení, či nikoli. V tomto jim velmi pomohl zákon č. 45/2013 Sb. O obětech trestných činů, který stanoví, že každou osobu, která se cítí být obětí spáchaného trestného činu, je třeba považovat za oběť, nevyjde-li najevo opak, nebo nejde-li o zneužití postavení oběti.

Další výhodou je i to, že Probační a mediační služba nabízí, případně zprostředkovává, komplexní pomoc, a tedy i v těch případech, kdy nemůže poskytnout pomoc sama, klienta nasměruje na vhodného poskytovatele pomoci. Z toho vyplývá, že určitě nejde o rivalitu mezi Probační a mediační službou a ostatními subjekty, ale spíše o spolupráci s jasným cílem, kterým je poskytnout účinnou pomoc co největšímu počtu obětí. O tom svědčí i to, že do projektu jsou zapojeni i externí dodavatelé, tedy poskytovatelé další pomoci obětem trestné činnosti. Dobrou zprávou pro klienty je, že služby poradců jsou bezplatné a je- li to přání klienta, tak i anonymní.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Nesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod SněžkouŠpičkové mládežnické výkony na Youth Athletics v Kolíně
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM