Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Kolín má novou poradnu pro oběti trestných činů, sídlí v ulici Rimavské Soboty

Každý z nás se může stát obětí trestného činu. Kromě policie, právníků a soudů existuje ještě jedna služba, která může oběti pomoci vyrovnat se s nepříznivými dopady souvisejícími s kriminalitou. Pomůže obětem vyznat se ve složitosti trestního řízení a spleti paragrafů. Pomáhá nejen právním, ale i psychologickým poradenstvím. Služba je odborná, bezplatná a diskrétní. Probační a mediační služba nabízí tuto pomoc lidem, kteří se stali obětí trestného činu v rámci projektu "Proč zrovna já?".

Kolín má novou poradnu pro oběti trestných činů, sídlí v ulici Rimavské Soboty
 
Publikováno: 17.7.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a také částečně ze státního rozpočtu ČR. Je orientován hlavně na pomoc obětem trestných činů a navazuje na zkušenosti z předešlých úspěšných projektů, které se také zabývaly poradenstvím pro oběti trestných činů. Hlavním cílem projektu je podpora obětí trestných činů při vyrovnávání se s traumatickým zážitkem trestného činu a usnadnění návratu k běžnému životu. Tato podpora a pomoc je poskytována osobně v našich poradnách, nebo telefonicky či emailem.

Od 1. července je i v Kolíně poradna pro oběti trestných činů. Provozní doba poradny je pondělí od 14 do 16 hodin, ve středu od 8 do 10 hodin. Poradkyněmi jsou Eva Benešová (tel. č. 734 362 965, email: ebenesova@pms.justice.cz) a Kamila Fantová (tel. č. 737 247 437, email: kfantova@pms.justice.cz). Sídlí v ulici Rimavské Soboty 992 v Kolíně 2 (sídliště za Kauflandem). Návštěva během poradenských hodin je možná i bez objednání, v ostatních případech klienti mohou poradkyně kontaktovat telefonicky nebo e-mailem. V poradnách je vyslechnou a navrhnou další postup. Poradkyně poskytují právní i psychosociální pomoc. Mimo jiné například doprovází oběti k orgánům činným v trestním řízení, v případě potřeby nabídnou psychosociální poradenství a odkázat na následnou psychoterapii.

Přijít může kdokoliv, kdo se cítí být obětí trestného činu. Je jedno, zda již oběť stačila podat trestní oznámení, či nikoli. V tomto jim velmi pomohl zákon č. 45/2013 Sb. O obětech trestných činů, který stanoví, že každou osobu, která se cítí být obětí spáchaného trestného činu, je třeba považovat za oběť, nevyjde-li najevo opak, nebo nejde-li o zneužití postavení oběti.

Další výhodou je i to, že Probační a mediační služba nabízí, případně zprostředkovává, komplexní pomoc, a tedy i v těch případech, kdy nemůže poskytnout pomoc sama, klienta nasměruje na vhodného poskytovatele pomoci. Z toho vyplývá, že určitě nejde o rivalitu mezi Probační a mediační službou a ostatními subjekty, ale spíše o spolupráci s jasným cílem, kterým je poskytnout účinnou pomoc co největšímu počtu obětí. O tom svědčí i to, že do projektu jsou zapojeni i externí dodavatelé, tedy poskytovatelé další pomoci obětem trestné činnosti. Dobrou zprávou pro klienty je, že služby poradců jsou bezplatné a je- li to přání klienta, tak i anonymní.

Autor článku: Redakce KP
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Velim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výšeHokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí Kohouty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM