Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

Kolín může díky dotaci uspořit až 3 miliony při rekonstrukci dvou lokalit

Kolín může díky dotaci uspořit až 3 miliony při rekonstrukci dvou lokalit
 
Publikováno: 16.2.2014
Rubrika: Zpravodajství

Město Kolín může získat státní dotaci na rekonstrukci lokality zvané "šachovnice" rozkládající se mezi ulicemi Masarykova a Na Magistrále a na proměnu vybrané oblasti v Družstevní ulici, kde mj. vznikne hřiště pro seniory.

Radnice loni obě investiční akce naplánovala udělat pouze s vlastními finančními prostředky, aniž by tušila, že státní podpora na renegeraci zanedbaných sídlištních ploch bude vypsána.

"Město by získání dotace přivítalo, " sdělil očekávaně starosta Vít Rakušan. Nedávno schválený rozpočet počítá s částkou 4 miliony korun. Pokud se radnici podařilo státní podporu dostat, mohla by ušetřit až 3 miliony. Dotace totiž může dosahovat až 75 procent celkové výše investic. "To by pro náš napjatý rozpočet znamenalo výraznou pomoc," doplnil starosta.

Žádost o dotaci musí město podat do poloviny tohoto měsíce. Na jaře by mohlo znát výsledek. Jistá šance podpory existovala i pro úpravu Březinovy ulice, kde se plánuje nový chodník i vznik dalších parkovacích míst. Avšak vzhledem k tomu, že pozemky nepatří pouze městu, ale i soukromému vlastníkovi, muselo se možnosti požádat o dotaci vzdát.

Všechny tři naplánované investiční akce se provedou letos, prvně dvě zmíněné i bez státního příspěvku, pokud by jej město nedostalo.
 

Místo připomínající šachovnici nechá kolínská radnice zrekonstruovat.
Foto: Vladimír Sládek
Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

RedFox - pondělí 17.2.2014, 11:20
Kolín může uspořit mnohem více....je prakticky zbytečné většinu věcí rekonstruovat dokud chodníky nebudou opět sloužit k chůzi (né jako v případě okolí "šachovnice", kde se změnily na parkoviště), či dokud travnaté a okrasné plochy draxe osázené budou sloužit k odstavování aut, či jako senkrovna pro naše miláčky.... Bohužel při stavu morálky a občanské slušnosti v této zemi je většina peněz vyhazována "do luftu". Neumíme a nechceme se umět choavt a vše nám slouží jen k devastaci....poté se rozplýváme jaký pořádek to mají v té "západní cizině"....

Nepřehlédněte...
Špičkové mládežnické výkony na Youth Athletics v KolíněNesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod SněžkouFotbalisté Kolína se vrátili s rancem obdržených branek
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM