Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 19. března 2019

Kolín na závěr podzimu získal 3 body v Kratonohách, Český Brod si odvezl dva z Vysokého Mýta

Ilustrační fotoFoto: Archiv KP

Publikováno: 21.11.2018 v 9:00, Aktualizováno: 19.11.2018 v 8:00

Alespoň trochu radosti udělali fotbalisté Kolína na závěr podzimní části svým fanouškům, když přivezli od celku z chvostu tabulky všechny body za vítězství. Český Brod se radoval ze dvou bodů z Vysokého Mýta.

Olympia Kratonohy - FK Kolín 0:2 (0:1)

Kolín potřeboval body jako sůl, a tak se proti soupeři z předposledního místa tabulky, snažil hrát aktivně. Již ve 20. minutě se rozvlnila síť za zády domácího brankáře, ale rozhodčí vyhodnotili kolínskou akci jako ofajdovou a skóre se tedy neměnilo. Až ve 37. minutě již nemohl proti trefě Pavlíka nikdo nic namítat – 0:1. Kolín se dál snažil zvýšit své vedení, ale obrana i brankář domácího celku byli většinou proti. Kapitulovali až po přesném zakončení Šindeláře - 0:2. S 21 body přezimuje Kolín na 12. místě tabulky, když ho od 8. místa, na kterém trůní Český Brod, dělí pouhý bod.

Sestava Kolína: Kohoutek – Čapek, Pavlík, Šindelář (88. Veselý), Biško – Vácha (90. Karban), Němeček, Vondráček, Stehno (70. Peterka), Urban (75. Rybařík) – Škoda.

SK Vysoké Mýto - SK Český Brod 1:2 pk (0:0, 1:1)

Oba soupeře dělilo před utkáním 5 bodů a domácí tedy byli mírným favoritem. V první půli se diváci branky nedočkali, i když Mýto mělo mělo slibné šance. Po změně stran si Český Brod začal počínat odvážněji a v 64. minutě se mu jeho aktivita vyplatila. Makovský našel ve vápně Jakaba a ten zařídil vedení hostů – 0:1. Bohužel vedení Brodu vydrželo jen jedenáct minut. V 75. minutě se po trestném kopu dostal k míči Dvořák a srovnal – 1:1. V řádné hrací době skončilo utkání nerozhodně a na řadu přišly penalty. V těch měli převahu hosté a odvezli si prémiový bod. Do jarní části vystartují českobrodští přesně z poloviny tabulky, tedy 8. místa.

Sestava Českého Brodu: Drápela – Franc, Michálek, Nekolný, Carda – Hanzl (67. Suk), Skořepa, Jakab, Šťastný (78. Sedláček), Makovský – Fikejz (87. Přibyl).