Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 12. listopadu 2019

Kolín omezí používání pyrotechniky na 2 dny v roce

Rok od roku více obyvatel Kolína se po ´petardovém´ šílenství, obtěžujícím lidi i zvířata nejen na Silvestra, ale často už i o Vánocích, kloní k omezení či zákazu zábavné pyrotechniky.

Kolín omezí používání pyrotechniky na 2 dny v roce
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 8.11.2019 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Letos se o problému poprvé začalo i podrobněji psát v denících i mluvit v televizním zpravodajství a jedním z výsledků byla masově šířená petice požadující zákaz používání a prodeje zábavní pyrotechniky. Dobrovolnou koordinátorkou petice pro Kolín byla Radka Tesařová, podpisovými místy byly veterinární klinika U Kašpara, Alíkov v Borkách, zoo-prodejna U Bohouše v Bezručově ulici, zálabská lékárna a paní Kalendová z ´Kočičích očí´ na Výfuku.
Zájem problém řešit následně projevila i kolínská radnice, která hned v lednu spustila na svém webu anketu pro veřejnost, jejíž výsledky měly ovlivnit způsob, jakým se město k případné regulací postaví. Hlasující v anketě odpovídali na 8 otázek, zkoumajících jejich názor na zákaz či omezení pyrotechniky, přičemž nabízené možnosti pokrývaly všemožné způsoby, jak se k řešení problému ve městě postavit (úplný zákaz, dílčí zákaz, určení konkrétních dnů a míst, kdy bude pyrotechnika povolena apod.). V anketě se vyjádřilo přes 700 občanů města, tedy ze statistického pohledu více než reprezentativní vzorek.
Výsledek průzkumu byl vpraven do návrhu vyhlášky, kterou v pondělí 11. listopadu projedná na svém zasedání městské zastupitelstvo. Návrh omezení je jednoduchý - ta nejhlučnější pyrotechnika, tedy dělbuchy, petardy či bouchací kuličky, bude smět být v Kolíně používána jen dva dny v roce, na Silvestra a na Nový rok.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM