Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Kolín se spřátelil s italským městečkem, příjemným místem ležícím u Slovinska a moře

Město Kolín podepsalo smlouvu o spolupráci a přátelství s městem Duino Aurisina Devin Nabrežina v Itálii. Kolíňané mohou zná orchestr z tohoto města, neboť se dlouhodobě účastní festivalu Kmochův Kolín. Leží blízko Terstu a historicky patřilo ke Slovinsku.

Kolín se spřátelil s italským městečkem, příjemným místem ležícím u Slovinska a moře
 
Publikováno: 31.12.2014 v 12:00, Aktualizováno: 29.12.2014 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Italské malebné městečko mělo štěstí na výběr místa. Jeho okraje z rozeklaných skal romanticky vyhlíží na moře. V roce 1912 na hradě Duino pobýval i jeden z nejvýznamnějších německy píšících lyriků přelomu 19. a 20. století Rainer Maria Rilke, jenž se narodil v Praze. K 31. prosinci 2004 zde žilo 8.815 lidí. Podle sčítání lidu v roce 1971 patřilo ke slovinské etnické skupině 37,5 procenta populace a asi 60 procent obyvatel se hlásilo k italské etnické skupině.

Jak v článku Kolín v Evropě napsaný pro Zpravodaj města Kolína Petr Kesner, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Kolín, poznamenal, partnerství s evropskými městy chápe město Kolín jako možnost získávání inspirace pro spolupráci v nejrůznějších oblastech, obzvláště pak pro vzájemné obohacení společenského, hospodářského a kulturního života.

"V minulém volebním období se vedení města podařilo navázat na dřívější spolupráci a obnovit již upadající kontakty mezi partnerskými městy. Město Kolín má v současné době uzavřeno partnerství s německým Kamenzem, švýcarským Dietikonem, polskou Lubaní, slovenskou Rimavskou Sobotou a nově také s italskou Duino Aurisinou. Před třemi roky byla na žádost partnera ukončena spolupráce s holandským městem De Ronde Venen. V současné době nejaktivněji probíhá spolupráce s vedením města Kamenz. Z jejich strany je zřejmá největší snaha a zájem o další rozšíření neformální spolupráce, za což jsme samozřejmě rádi," konstatoval Petr Kesner a pokračuje:

"Úplnou novinkou je uzavření nové partnerské smlouvy mezi městem Kolín a italským městem Duino Aurisina. Smlouva o partnerství mezi městy byla podepsána tento měsíc. I zde projevili italští kolegové velký zájem o rozvíjení vzájemných vztahů. Již dva roky trvá spolupráce italského dechového orchestru s naší Městskou hudbou Františka Kmocha. MhFK již dvakrát navštívila Itálii, uspořádala celou řadu zdařilých koncertů a s velkým úspěchem reprezentovala město Kolín."
 

Starosta Vít Rakušan s představitelem italského městečka.
Foto: Šárka Krombholzová
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM