Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 28. února 2017 a svátek má Lumír.

Kolín se spřátelil s italským městečkem, příjemným místem ležícím u Slovinska a moře

Město Kolín podepsalo smlouvu o spolupráci a přátelství s městem Duino Aurisina Devin Nabrežina v Itálii. Kolíňané mohou zná orchestr z tohoto města, neboť se dlouhodobě účastní festivalu Kmochův Kolín. Leží blízko Terstu a historicky patřilo ke Slovinsku.

Kolín se spřátelil s italským městečkem, příjemným místem ležícím u Slovinska a moře
 
Publikováno: 31.12.2014 v 12:00, Aktualizováno: 29.12.2014 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Italské malebné městečko mělo štěstí na výběr místa. Jeho okraje z rozeklaných skal romanticky vyhlíží na moře. V roce 1912 na hradě Duino pobýval i jeden z nejvýznamnějších německy píšících lyriků přelomu 19. a 20. století Rainer Maria Rilke, jenž se narodil v Praze. K 31. prosinci 2004 zde žilo 8.815 lidí. Podle sčítání lidu v roce 1971 patřilo ke slovinské etnické skupině 37,5 procenta populace a asi 60 procent obyvatel se hlásilo k italské etnické skupině.

Jak v článku Kolín v Evropě napsaný pro Zpravodaj města Kolína Petr Kesner, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Kolín, poznamenal, partnerství s evropskými městy chápe město Kolín jako možnost získávání inspirace pro spolupráci v nejrůznějších oblastech, obzvláště pak pro vzájemné obohacení společenského, hospodářského a kulturního života.

"V minulém volebním období se vedení města podařilo navázat na dřívější spolupráci a obnovit již upadající kontakty mezi partnerskými městy. Město Kolín má v současné době uzavřeno partnerství s německým Kamenzem, švýcarským Dietikonem, polskou Lubaní, slovenskou Rimavskou Sobotou a nově také s italskou Duino Aurisinou. Před třemi roky byla na žádost partnera ukončena spolupráce s holandským městem De Ronde Venen. V současné době nejaktivněji probíhá spolupráce s vedením města Kamenz. Z jejich strany je zřejmá největší snaha a zájem o další rozšíření neformální spolupráce, za což jsme samozřejmě rádi," konstatoval Petr Kesner a pokračuje:

"Úplnou novinkou je uzavření nové partnerské smlouvy mezi městem Kolín a italským městem Duino Aurisina. Smlouva o partnerství mezi městy byla podepsána tento měsíc. I zde projevili italští kolegové velký zájem o rozvíjení vzájemných vztahů. Již dva roky trvá spolupráce italského dechového orchestru s naší Městskou hudbou Františka Kmocha. MhFK již dvakrát navštívila Itálii, uspořádala celou řadu zdařilých koncertů a s velkým úspěchem reprezentovala město Kolín."
 

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínští basketbalisté podlehli také USK Praha a prodloužili sérii porážekHokejoví Kozlové vezou vítězství z Vrchlabí. V sérii vedou 1:0
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (3 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM