Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 22. května 2018

Kolín si připomene hrdinu Morávka

V pořadí již čtrnáctý pietní akt k uctění památky kolínského hrdiny Václava Morávka se uskuteční v pondělí 11. září ve 14 hodin v Kutnohorské ulici před pamětní deskou na budově Obchodní akademie. Událost, které se obvykle účastní několik set občanů, pořádá Společnost Václava Morávka, město Kolín, obec Lošany a Armáda ČR.

Kolín si připomene hrdinu Morávka
Třetí král Václav Morávek na jedné z archivních fotografií.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 11.9.2017 v 6:00, Aktualizováno: 10.9.2017 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

Předehra události proběhne v obřadní síni kolínské radnice, kde příslušníci Aktivních záloh Armády ČR obdrží z rukou zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR, generálmajora Jiřího Vernera, pamětní odznaky štábního kapitána Václava Morávka.

Program v Kutnohorské ulici bude již tradičně zahájen přeletem bojových letounů z 21. základny taktického letectva v Čáslavi. Zazní projevy pozvaných hostů, čestná salva, představitelé našeho politického i společenského života, zástupci Armády ČR a zahraniční diplomaté položí věnce k pamětní desce. Akt letos doprovodí Ústřední hudba Armády ČR. Přítomní budou mít možnost sledovat dění i na velkoplošné obrazovce umístěné na budově. Části ulic Kutnohorská a Smetanova budou v době konání události pro auta uzavřeny.

Pořadatelé připravili doprovodný program i pro kolínské středoškoláky. Ti uvidí v Kině 99 úvodní díl triptychu režiséra Petra Hviždě „Stínoví vojáci“ o československých paraskupinách vysazených na území protektorátu Čechy a Morava během roku 1944. 

Na kolínský program naváže v 16 hodin vzpomínka na Morávkova druha Josefa Mašína, která se uskuteční v jeho rodných Lošanech, kde bude při této příležitosti odhalena jeho pamětní deska.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM