Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. října 2017

Kolín sloučí Domov důchodců, Penzion pro důchodce a Pečovatelskou službu do jedné organizace, pod jedno vedení

Kolín sloučí Domov důchodců, Penzion pro důchodce a Pečovatelskou službu do jedné organizace, pod jedno vedení
 
Publikováno: 19.12.2014 v 6:00, Aktualizováno: 16.12.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Zastupitelstvo města Kolína sloučilo tři kolínské sociální služby pod jedno vedení. Domov důchodců, Penzion pro důchodce a Pečovatelská služba budou mít společného ředitele a jedno vedení, a to pod novou hlavičkou Městské sociální a zdravotní služby. Cílem této perestrojky je zejména finanční úspora vyčíslená na 1 milion korun ročně a současně lepší kontrola zařízení. Kolik lidí přijde o práci, nikdo neuvedl. Ředitelky zmíněných organizací byly toto pondělí odvolány, není vyloučeno, že zůstanou ve své kanceláři ve funkci vedoucího střediska. Podle předkladatele návrhu Ivana Černovského ze sociálního odboru města, bude mít město díky novému modelu možnost poskytovat seniorům i domácí zdravotní péči, což dosud nebylo možné a mnozí to jistě uvítají.

Nástupnickou příspěvkovou organizací bude Městský domov důchodců. Ten převezme od 1. ledna 2015 veškerá práva, povinnosti a závazky sloučených organizací. "Sloučení jsme navrhovali z několika důvodů. Jednak se jedná o vytvoření efektivnější struktury příspěvkových organizací v oblasti poskytování sociálních služeb, zvýšení kvality a efektivity komunikace včetně kontroly mezi městem jako zřizovatelem a statutárním zástupcem poskytovatele služeb a také z důvodu snížení nákladů v oblasti zabezpečení technicko-provozní činnosti. Předpokládaná úspora by měla dosáhnout až 1 milionu korun.

Uspořenou částkou ulehčíme v budoucnu městskému rozpočtu a můžeme ji v budoucnu investovat právě do samotného rozvoje sociálních služeb a přímé péče pro kolínské občany. Od 1. ledna bude příspěvková organizace Městské sociální a zdravotní služby poskytovat stávající služby Domov pro seniory, Pečovatelská služba a Chráněné bydlení. Do budoucna pak předpokládám, že dojde k rozšíření registrace o další potřebné činnosti pro kolínské seniory.

Považujeme za přirozené reagovat na potřeby a průběžně dotvářet sociální a zdravotní služby našeho města pro kolínské občany," uvedl místostarosta Tomáš Růžička. Začátkem ledna proběhne v penzionu i pečovatelské službě audit.

 

Autor článku: Vladimír Sládek, Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali bodyHokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí Kohouty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM