Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. listopadu 2019

Kolín vyhláškou omezí používání zábavní pyrotechniky

Konkrétní dopady bude mít celokolínská debata o omezení či zákazu zábavní pyrotechniky, vyprovokovaná po letošním Silvestru celostátní peticí na stejné téma, kterou zájemci podepisovali na několika místech ve městě.

Kolín vyhláškou omezí používání zábavní pyrotechniky
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 2.8.2019 v 7:00, Aktualizováno: 25.7.2019 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Česká republika sice disponuje zákonem o pyrotechnických výrobcích, nestanovuje ale žádná omezení při jejich používání. Jinými slovy, lidé mohou odpalovat rachejtle kdykoli a kdekoli se jim zachce, pokud tím neruší noční klid. Obce a města ale mohou příslušnými obecně závaznými vyhláškami ohňostroje na svém území omezit. Radnice v souvislosti s peticí v lednu spustila na svém webu anketu pro veřejnost, jejíž výsledky mohly ovlivnit způsob, jakým se město k případné regulací postaví. Hlasující v anketě odpovídali na 8 otázek, které se ptaly na jejich názor na zákaz či omezení pyrotechniky, přičemž nabízené možnosti pokrývaly všemožné způsoby, jak se k řešení problému ve městě postavit (úplný zákaz, dílčí zákaz, určení konkrétních dnů a míst, kdy bude pyrotechnika povolena apod.). Radnice anketu vyhodnotila a její výsledky vpravila do vyhlášky, která pravidla používání zábavní pyrotechniky ve městě přesně vymezí. Vyhláška bude předložena zastupitelům pravděpodobně na zářijovém zasedání zastupitelstva a její přesné detaily zatím nejsou známy. Vyhláška ale určitě vymezí lokality ve městě, kde bude požívání pyrotechniky zakázáno úplně (například okolí nemocnice či domova důchodců) a v jiných dojde k omezení částečnému.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Zeptali jsem se organizátorky finále MISS Kolínsko Gabriely Šubotníkové
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM