Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Kolíňáci přivezli ze Srbska zlaté medaile z Mistrovství Evropy v jiu jitsu

28. února se v Srbsku konalo Mistrovství Evropy v jiu jitsu. Součástí české výpravy byli i tři kolínští závodníci (Martin Heller, Jan Bartůněk a Vojtěch Dzik) a tři zástupce vyslal Chomutov.

Kolíňáci přivezli ze Srbska zlaté medaile z Mistrovství Evropy v jiu jitsu
 
Publikováno: 21.3.2015 v 9:00, Aktualizováno: 17.3.2015 v 9:00
Rubrika: Sport

Česko bylo na počet členů nejúspěšnější. Z 6 závodníků jich 5 vybojovalo zlato a jeden junior získal stříbro. Martin Heller, který startoval ve váhové kategorii do 81 kilogramů, dosáhl na evropský titul počtvrté. Zároveň dobyl další titul v grapplingu. Výborná zpráva z místa dění je ta, že evropský šampionát se příští rok uskuteční v Česku, snad přímo v Kolíně! Zde se také bude letos konat druhý ročník Czech Open.Další zlato pro Česko bral Jan Bartůněk v nejtěžší váhové kategorii, stříbro patří junioru Vojtovi Dzikovi, který závodil v kategorii do 90 kilogramů.

„Pro mě to byl asi nejtěžší turnaj v životě. Hlavně jsem o zlato usiloval počtvrté a všichni mí soupeři byli na mě připravení. První můj sok v jiu jitsu byl i můj pozdější protivník ve finále v grapplingu. Los v jiu jitsu jsem tedy neměl vůbec snadný. Už proto, že jsem pouze trénoval, ale půl roku nezávodil.

Postupně jsem procházel skrz pavouka. Druhý zápas jsem ukončil po půl minutě naskočenou pákou. Ve třetím boji mě čekal Kosta Bobič, jeden z nejlepších Srbů. Měl taktiku, že se mu povedl rychlý úder nebo kop, získal body a pak utíkal. Říkal jsem si, že mě tímto stylem vyboduje. Nakonec jsem ho porazil na body, ale bylo to takticky náročné. Jednou, to už jsem byl pěkně vytočený. Už jsem ho hnal na mimo vymezené území a úder a kopy jsem pokračoval dál,“ pověděl Heller.

Ve finále potkal vůbec nejlepšího ze Srbů Miloše Jovanoviče. „Setkali jsme se teprve podruhé. Duel byl strašně vyrovnaný, ale těsně před koncem mě dostal do držení, až jsem se lekl, že prohraju. Tak jsem do toho dal všechno a podařil se mi únik bokem a chytil jsem ho do obranného držení, z kterého nikdo nemá žádné body a v tu chvíli vypršel časový limit. Finálový zápas jsem vyhrál o jediný bod,“ vzpomíná Heller. Ten v současnosti působí na jeden rok ve španělské Barceloně, kde působí nejmladší syn zakladatele brazilského jiu jitsu.

Barcelona funguje jako evropská centrála tohoto sportu. Právě proto tam na čas za své peníze Martin Heller trénuje, aby se zdokonalil.

Autor článku: meč
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
V Jezevčíkovi otevřeli restauraci TGM BarKolín bude mít další podzemní kontejnery Jak jste prožili 20. století?, ptají se žáci z Kolína svých sousedůTextil odhazujte v Mnichovické a Sadové
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM