Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. srpna 2019

Kolíňáci, víte, jak správně používat podzemní kontejnery na tříděný odpad?

V Kolíně byla v srpnu dokončena výstavba podzemních kontejnerů na separovaný odpad. Od září jsou kontejnery v provozu. Jedná se o 7 lokalit ve městě: ulice Benešova, Bezručova, Žižkova, Želivského, Ant. Kaliny a prostranství na Obecním dvoře a Náměstí Republiky.

Kolíňáci, víte, jak správně používat podzemní kontejnery na tříděný odpad?
Podzenmí kontejnery v Obecním dvoře jsou plné a nikdo je nevyveze. To je v tuto chvíli jasné.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 12.9.2015 v 6:00, Aktualizováno: 10.9.2015 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Od prvního týdne provozu jsou kontejnery hojně využívány. Ukázalo se však, že veřejnost ne zcela umí nádoby používat, aspoň podle radnice.

Ta chce apelovat na občany, kteří třídí odpad do podzemních nádob, aby dbali na vhazování odpadu do nádob postupně a vyvarovali se ukládání objemných pytlů s plasty anebo velkých kartonových obalů. Pokud se takovýto velký odpad najednou vměstná do vhozové šachty, zapříčiní zaseknutí odpadu ještě před jeho propadnutím do podzemní nádoby. Poté není možné dále vhazovat další odpad, protože dojde k okamžitému naplnění vhozové šachty a tříděný odpad se začíná hromadit vedle podzemních kontejnerů.

Radnice žádá občany, aby v případě plastů vhazovali odpad do nádob maximálně o velikost naplněné igelitové tašky, ne plný velký pytel, a zároveň u papíru žádá o důsledné sešlapání a zmenšení kartonových obalů, které nesmí být do vhozových šachet tlačeny násilím, popisuje www.mukolin.cz.

 

Autor článku: MÚ Kolín, Michal Černý
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM