Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 20. ledna 2019

Kolíňák Josef Blecha napsal detektivku, autogramiáda je v úterý v Kosmasu

Nikterak početný seznam aktuálně činných kolínských spisovatelů rozšířil v dubnu Josef Blecha, autor detektivky "Mrtvá v lužním lese".

Kolíňák Josef Blecha napsal detektivku, autogramiáda je v úterý v Kosmasu
Foto: Petr Soukup
 
Publikováno: 14.5.2018 v 7:00, Aktualizováno: 13.5.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Se jménem Josefa Blechy se každý čtenář Presu v minulosti mnohokrát setkal. Léta byl činný v místní politice jako funkcionář ODS a od založení kolínského Úřadu práce pracoval až do odchodu do důchodu jako jeho ředitel. Jeho manželka Ludmila je známou kolínskou praktickou lékařkou.
Jako literát se Josef Blecha poprvé projevil v souvislosti se svou letitou zálibou, jíž je tzv. canalboating, tedy platba na motorové jachtě po kanálech, řekách, jezerech a pobřežních mořských vodách. Od roku 2000 procestoval "po vodě" většinu evropských zemí, plavil se ale i po Kanadě, Egyptě či Austrálii. O všech svých výpravách sepsal cestopisné zápisky, které shromáždil na webu "Canalboating s Blechou" a některé z nich byly publikovány i časopisecky.
Ke svému knižnímu debutu si Josef Blecha zvolil žánr v Kolíně autorsky opomíjený, totiž detektivku. Stopadesátistránkový svazek "Mrtvá v lužním lese", vydaný "námořnickým" vydavatelstvím Mare-Czech, je ale samozřejmě tematicky spojený s autorovým letitým koníčkem, tedy s loděmi a vodou. Jak se totiž po pár stránkách knihy ukáže, vrah zřejmě mrtvolu k jejímu úkrytu přivezl na lodi po řece a kriminalisté ho tedy hledají mezi "mořskými vlky".
Atraktivita knihy pro kolínské čtenáře samozřejmě spočívá v její místní lokalizaci. Mrtvola je nalezena v lužním lese u Veltrub, případ vyšetřují kolínští kriminalisté a jakmile podezření padne na některou z lodních posádek, posunuje se pátrání po zdymadlech v okolí Kolína i říčních přístavech v Týnci nad Labem či přímo v Kolíně. Ti, kdo by v jednotlivých postavách knihy hledali přímé paralely ke skutečným osobám, například kriminalistům, budou asi zklamáni, i tak ale kniha bude pro sběratele kolínské literatury jistě cenným úlovkem.
Ti, kdo si chtějí autora prohlédnout "naživo" či zatouží si knihu vyšperkovat jeho podpisem, mají šanci v úterý 15. května v knihkupectví Kosmas v Pražské ulici. Zda na autogramiádu, začínající v 16 hodin, dorazí Josef Blecha pěšky či na lodi, si netroufáme odhadnout.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM