Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Kolínská atletka Zuzana Pražáková je ve finále olympijských her mládeže v čínském Nankingu!

Velkého úspěchu dosáhla na olympijských hrách mládeže v čínském Nankingu dorostenka Sokola Kolín-atletika Zuzana Pražáková. Na této svým rozsahem obrovské akci, na níž startuje ve 28 druzích sportu na 3.500 mladých sportovců z více jak 200 zemí, nastoupila včera v 19 hodin místního času ke kvalifikaci soutěže ve skoku o tyči.

Kolínská atletka Zuzana Pražáková je ve finále olympijských her mládeže v čínském Nankingu!
 
Publikováno: 21.8.2014 v 12:00
Rubrika: Sport

Přestože bojovala se zdravotními problémy, které jí působí smog, kvůli němuž ještě kolínská atletka v pětimiliónovém Nankingu neviděla slunce, a také klimatizace, závod pro ni znamenal veliký úspěch. K soutěži nastoupilo 15 tyčkařek, které se na olympijské hry probojovaly z kvalifikací jednotlivých světadílů, z nichž každý měl určenou kvótu účastnic, a do finálového závodu postupovala první osmička. Hned na počátku odpadla Alžířanka Mezioudová, které se nepodařilo zdolat základní výšku. Většina závodnic pak zahajovala na výšce 340 cm, kterou Zuzana Pražáková překonala napoprvé. Konečná to ale byla pro Brazilku Gomesovou, a tak v soutěži zbývalo 13 tyčkařek.

Další postupnou výškou bylo 355 cm a tady svěřenkyně svého otce Vladimíra Pražáka a Boleslava Patery napoprvé zaváhala. Podruhé se ale přes laťku přehoupla a už věděla, že jí odpadly další tři rivalky – Tchaiwanka Shenová, Japonka Morotaová a překvapivě i Kolumbijka Montaňová, která si tuto výšku zvolila za svou základní. Zbývalo tedy porazit ještě dvě soupeřky.

A na výšce 370 cm uspěla kolínská skokanka hned napoprvé! A protože na této výšce se přes laťku dostala už jen šestice závodnic, nemusela již děvčata v soutěži pokračovat, s výjimkou velké favoritky Němky Moserové, která dosavadní výšky vynechávala, a musela tedy překonat 380 cm. To se jí na podruhé podařilo, a tak do finálového závodu tuto sedmičku doplnila ještě Maďarka Kissová, která sice zdolala jen 355 cm, ale měla z ostatních skokanek nejčistší zápis.

Finálový závod proběhne v sobotu 23. srpna ve 13.15 hodin našeho času a Zuzana do něj nastupuje s nejslabším osobním rekordem s výjimkou právě Maďarky Kissové. Už nyní ale ví, že horší než osmá na světě určitě nebude!

Autor článku: Jiří Tuček
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Výmoly můžete nahlásit krajiTvůj Gym: Otevřeno 24 h.Textil odhazujte v Mnichovické a SadovéKolín bude mít další podzemní kontejnery
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM