Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. července 2019

Kolínská kladivářka Kateřina Šafránková je osmá na světě!!!

Kolínská kladivářka Kateřina Šafránková je osmá na světě!!!
Kladivářka Kateřina Šafránková se po dvou olympiádách kvalifikovala i na své první mistrovství světa dospělých. V Londýně také premiérově na vrcholné soutěži dokázala projít sítem kvalifikace. Z velkého finále postoupila až do užšího, což ji vyneslo Foto: Czech Photo Agency
 
Publikováno: 15.8.2017 v 10:00
Rubrika: Sport

Obrovského úspěchu se dočkala na mistrovství světa v Londýně Kateřina Šafránková. Do finálového závodu nastupovala s nejnižším osobním rekordem ze všech finalistek, a tak věděla, že může v tomto závodě jenom překvapit. A to se jí podařilo hned prvním pokusem dlouhým 71,34 m!

Svěřenkyně trenéra Dušana Krále uzavírala sérii prvních pokusů, ve které se řadě kladivářek zdaleka nedařilo tak, jako v kvalifikaci. Naopak Kateřina předvedla svůj letos nejlepší hod a rázem se zařadila za Polku Kopronovou (74,76), Číňanku Wangovou (74,31), Ázerbajdžánku Skydanovou (72,45) a Britku Hitchonovou (71,47) na vynikající pátou příčku!

Ve druhých pokusech se před kolínskou kladivářku posunula pouze další Polka Fiodorowová (73,02), a protože pokus Kateřiny byl nezdařený, před třetí sérií ji čekaly velké nervy. Aby postoupila do užšího finále mezi nejlepších osm kladivářek světa, nesměly se před ni v této sérii dostat více než dvě soupeřky!

Jako první se to podařilo největší favoritce soutěže, světové rekordmance Polce Wlodarczykové, která do té doby byla až za Kateřinou a třetím pokusem se před ni dostala o pouhých 60 cm! Běloruska Malyšiková naopak zůstala za branami finále, stejně jako velmi překvapivě i Američanka Priceová. Pak se ale výrazně vylepšila Číňanka Zhangová (73,19) a poslední dva pokusy Němky Klaasové a Francouzky Tavernierové měly rozhodnout o osudu kolínské kladivářky. První z nich ale zaznamenala nezdařený pokus a druhá jen hod na hranici 66 metrů, a to znamenalo jediné – obrovský úspěch osmadvacetileté závodnice Sokola Kolín-atletika!

Ani v závěrečných třech pokusech už Kateřina Šafránková nezaznamenala zdařený pokus, což v rozhovoru pro Českou televizi komentovala: „Po prvním pokusu, na který jsem šla uvolněná, jsem si uvědomila, že zdaleka nebyl nejvydařenější a že můžu hodit ještě výrazně dál. Pak jsem už strašně chtěla a ono to nešlo.“

Mistryní světa se nakonec po dost protrápeném závodě stala Wlodarczyková (77,90). Umístění Kateřiny Šafránkové je prozatím druhým největším úspěchem české výpravy v Londýně a při její premiéře na světovém šampionátu nejkvalitnějším umístěním kolínského atleta v historii oddílu.                           

Autor článku: Jiří Tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM