Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. října 2017

Kolínská tyčkařka Pražáková má evropský bronz a letenku na olympiádu! Tento úspěch sledovali diváci v Ázerbajdžánském Baku.

Obrovského úspěchu dosáhla o uplynulém víkendu dorostenecká tyčkařka Sokola Kolín-atletika Zuzana Pražáková. Díky splněnému limitu byla Českým atletickým svazem nominována na evropskou kvalifikaci pro olympijské hry mládeže, která probíhala od 30. května do 1. června v hlavním městě Ázerbajdžánu Baku.

Kolínská tyčkařka Pražáková má evropský bronz a letenku na olympiádu! Tento úspěch sledovali diváci v Ázerbajdžánském Baku.
 
Publikováno: 14.6.2014 v 10:00, Aktualizováno: 12.6.2014 v 12:00
Rubrika: Sport

V sobotu nejprve nastoupila ke kvalifikačnímu závodu, kde 17 nejlepších evropských tyčkařek ve věku do 17 let bojovalo o 12 míst v nedělním finálovém závodu. A pro Zuzanu, svě-řenkyni svého otce a Boleslava Patery, jejího pražského trenéra techniky, to byl hodně dramatický závod. Za svou základní výšku si zvolila 330 cm a napodruhé uspěla. Když potom napoprvé zdolala 350 cm, vše se zdálo být v nejlepším pořádku, zvláště když jí po této výšce patřilo průběžné 8. místo.

Jenže na následující výšce přišly dva nezdary a rázem se po úspěšných skocích soupeřek musela o postup strachovat. Zuzana je ale bojovnice a napotřetí se přes laťku dokázala přenést! A protože po této výšce zůstalo v soutěži už jen požadovaných dvanáct atletek, na 380 cm už Zuzana pokračovat nemusela!

V neděli se rozhořel boj nejen o medaile, ale také o osm postupových míst na olympijské hry mládeže. Ty se uskuteční na konci srpna v čínském Nanjingu a pro Evropu bylo ve skoku o tyči rezervováno 8 míst. Zuzaně se start do prozatím životní soutěže podařil. Napoprvé zdolala nejen základní výšku 340 cm, ale i následující výšky 355 a 370 cm! Zaváhání přišlo až na výšce 380 cm, ale úspěšným druhým pokusem Zuzana vyrovnala svůj osobní rekord a nejen, že se držela v soutěži, ale zároveň už věděla, že dosáhla obrovského úspěchu.

Protože čtyři soupeřky již ze závodu vypadly, bylo jasné, že kolínská tyčkařka vybojovala letenku na olympijské hry! To však nebylo vše. Ačkoli Zuzaně patřila průběžná 5. příčka, euforie z úspěchu ji na první pokus katapultovala i přes hodnotu vlastního osobního a kolínského historického rekordu ve výši 390 cm! A pak už jen nevěřícně sledovala, jak pět jejích soupeřek shazuje jeden pokus za druhým. Uspět dokázaly jen dvě velké favoritky – Švýcarka Moserová, která nakonec dokázala zdolat 420 cm, a Běloruska Špaková, která překonala i 405 cm.

Přes tuto výšku se už Zuzana Pražáková dostat nedokázala, ale její výkon znamenal, že mohla na stupně vítězů vystoupit na bronzový stupínek, což je na tomto pro dorosteneckou kategorii v podstatě mistrovství Evropy po medailích Kateřiny Šafránkové největší úspěch kolínského atleta v historii klubu!
 

Autor článku: j. tuček
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Stadión AFK fotbalový mač neviděl už léta a zarůstá lebedouSvatohavelské posvícení v kouřimském skanzenuDraslovka získala souhlas k přestavběAnimovaný film o historii Kolína
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM