Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 20. září 2018

Kolínské kuželky mají z deseti kategorií šest přeborníků. A medaile dalších barev

Kolínské kuželky mají z deseti kategorií šest přeborníků. A medaile dalších barev
Roman Weiss (vlevo) sice stříbrnou pozici z loňského roku neobhájil, přesto doprovodí staronového přeborníka kraje, Filipa Dejdu, do semifinálového souboje o účast na mistrovství republiky mužů..Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 27.1.2015 v 10:00, Aktualizováno: 26.1.2015 v 10:00
Rubrika: Sport

Nevídanou nadvládu předvedl na letošním mistrovství Středočeského kraje v kuželkách Sokol Kolín, resp. jeho hráčky a hráči. Z deseti kategorií ovládli šest a vybojovali si přímý postup na mistrovství republiky nebo do semifinále.

V nejvíce sledované a obsazené kategorii mužů ovládl první kvalifikační den Filip Dejda, který na nové kuželně v Poděbradech vytvořil i nový rekord (661). Do 24členného krajského finále ho doprovodili Pelák, Weiss a Němec. Dejda jako jediný dokázal zopakovat nához přes 600 a s přehledem postoupil do mezikrajového semifinále. Tam se budou pokoušet o postup na mistrovství republiky i Pelák (6. místo), Němec (9.) a Weiss (10.).

Mezi ženami suverénně vládla a do semifinále postoupila Michaela Moravcová, která porazila 561 kuželku a dokázala, že je na kutnohorské kuželně opravdu v domácím prostředí.

V kategorii seniorů (nad 50 let) opět vládly kolínské barvy, a to zásluhou Lauera a Mikoláše. Mikoláš postupoval z kvalifikace ze 2. místa, Lauer až z 15. Mezi ně se ještě na 8. místo vklínil Mierva. Druhý den však byl zcela v režii Lauera, který jako jediný dokázal pokořit v Benešově magickou šestistovku a radoval se z titulu. Mikoláš v konečném hodnocení klesl na 7. místo a Mierva na 20. Lauer a Mikoláš si tak zajistili účast v semifinále. Mezi seniorkami obsadila Zdeňka Dejdová 4. místo a jako jediná si z kolínské družiny vybojovala účast v semifinále. Magda Moravcová a Vlasta Kohoutová obsadily 8. a 9. místo.

Přímý postup si na MČR vybojovaly obě kolínské juniorky Jitka Vacková a Nikol Plačková. V dorostenecké kategorii bojovali o jediné postupové místo Lukáš Holosko a Vojtěch Zelenka. Bohužel Holosko skončil na 4. místě a Zelenka na šestém.

Mezi dorostenkami si bronzovou medaili, nikoliv však postup, vybojovala Sára Plačková.

Z přeboru žáků postupuje přímo zlatý Jaroslav Hanuš. Stříbrný Ladislav Hetcl a bramborový Jiří Tichý musejí zabojovat v Poháru mladých nadějí. Šestý titul a přímý postup na republiku putoval do Kolína díky žákyni Ladě Tiché, která si poradila s veškerou konkrencí.

Autor článku: www.sokolin.webnode.cz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Rekonstrukci Pražské ulice provázejí komplikaceVe městě se objeví 65 infopanelůBývalá vojenská správa stále nezná využitíO starostovský post svede ve městě boj devět mužů
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM