Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Kolínské kuželky mají z deseti kategorií šest přeborníků. A medaile dalších barev

Kolínské kuželky mají z deseti kategorií šest přeborníků. A medaile dalších barev
Roman Weiss (vlevo) sice stříbrnou pozici z loňského roku neobhájil, přesto doprovodí staronového přeborníka kraje, Filipa Dejdu, do semifinálového souboje o účast na mistrovství republiky mužů..Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 27.1.2015 v 10:00, Aktualizováno: 26.1.2015 v 10:00
Rubrika: Sport

Nevídanou nadvládu předvedl na letošním mistrovství Středočeského kraje v kuželkách Sokol Kolín, resp. jeho hráčky a hráči. Z deseti kategorií ovládli šest a vybojovali si přímý postup na mistrovství republiky nebo do semifinále.

V nejvíce sledované a obsazené kategorii mužů ovládl první kvalifikační den Filip Dejda, který na nové kuželně v Poděbradech vytvořil i nový rekord (661). Do 24členného krajského finále ho doprovodili Pelák, Weiss a Němec. Dejda jako jediný dokázal zopakovat nához přes 600 a s přehledem postoupil do mezikrajového semifinále. Tam se budou pokoušet o postup na mistrovství republiky i Pelák (6. místo), Němec (9.) a Weiss (10.).

Mezi ženami suverénně vládla a do semifinále postoupila Michaela Moravcová, která porazila 561 kuželku a dokázala, že je na kutnohorské kuželně opravdu v domácím prostředí.

V kategorii seniorů (nad 50 let) opět vládly kolínské barvy, a to zásluhou Lauera a Mikoláše. Mikoláš postupoval z kvalifikace ze 2. místa, Lauer až z 15. Mezi ně se ještě na 8. místo vklínil Mierva. Druhý den však byl zcela v režii Lauera, který jako jediný dokázal pokořit v Benešově magickou šestistovku a radoval se z titulu. Mikoláš v konečném hodnocení klesl na 7. místo a Mierva na 20. Lauer a Mikoláš si tak zajistili účast v semifinále. Mezi seniorkami obsadila Zdeňka Dejdová 4. místo a jako jediná si z kolínské družiny vybojovala účast v semifinále. Magda Moravcová a Vlasta Kohoutová obsadily 8. a 9. místo.

Přímý postup si na MČR vybojovaly obě kolínské juniorky Jitka Vacková a Nikol Plačková. V dorostenecké kategorii bojovali o jediné postupové místo Lukáš Holosko a Vojtěch Zelenka. Bohužel Holosko skončil na 4. místě a Zelenka na šestém.

Mezi dorostenkami si bronzovou medaili, nikoliv však postup, vybojovala Sára Plačková.

Z přeboru žáků postupuje přímo zlatý Jaroslav Hanuš. Stříbrný Ladislav Hetcl a bramborový Jiří Tichý musejí zabojovat v Poháru mladých nadějí. Šestý titul a přímý postup na republiku putoval do Kolína díky žákyni Ladě Tiché, která si poradila s veškerou konkrencí.

Autor článku: www.sokolin.webnode.cz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM