Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 20. února 2017 a svátek má Oldřich.

Kolínské sportovní dny ZŠ skončily. Historický bronz získala ZŠ Mnichovická

V pondělí 9. června byl za tropického vedra v nabitém amfiteátru na Kmochově ostrově slavnostně zakončen letošní 7. ročník Kolínských sportovních dnů základních škol 2014, které pořádala Komise pro sport a tělovýchovu Rady města Kolína a z nichž jsme přinesli v minulém čísle reportáže ze všech 5 soutěžních dnů.

Kolínské sportovní dny ZŠ skončily. Historický bronz získala  ZŠ Mnichovická
 
Publikováno: 18.6.2014 v 16:00, Aktualizováno: 16.6.2014 v 12:00
Rubrika: Sport

Závěrečný ceremoniál zahájily dívky z Fitstudia Arena, které nejen že za zvuků slavnostního pochodu přinesly na plochu amfiteátru tabule s názvy všech 20 zúčastněných škol, ale vzápětí také předvedly dvě vystoupení sportovního aerobiku.

Poté už předal předseda organizačního výboru a moderátor slavnostního zakončení Jiří Tuček slovo místostarostovi města Jan Pospíšilovi, který poděkoval organizátorům všech 11 soutěžních sportů, tělocvikářům i dalším učitelům, kteří se po celý týden starali o koučování i organizaci jednotlivých školních výprav, a v neposlední řadě také všem závodníkům, kteří se postarali o dramatičnost sportovních bojů.

Letošní ročník, jemuž po celou dobu přálo počasí, byl rekordní. Vždyť soutěží se zúčastnil neuvěřitelný počet 1.861 chlapců a děvčat, čímž byl překonán loňský účastnický rekord o více jak 250 žáků! Nejvíce účastníků měly už tradičně pondělní atletické disciplíny, kdy stadión zaplnilo 455 mladých sportovců. Přes tři stovky účastníků napočítali basketbalisté, k tomuto číslu se přiblížili i účastníci soutěží v aerobiku, volejbalu, florbalu, cyklistice a kopané. Největší počet účastníků poslala do soutěží vítězná 7. ZŠ Masarykova Kolín, která dokázala do sportovního týdne zapojit 200 svých žáků. Přes 150 dětí vyslaly i další čtyři kolínské školy a pouze tři školy ze zúčastněné dvacítky se nedostaly přes účast 50 závodníků!

Po vyhlašování střeleckých soutěží, které končily až v pátečním odpoledni 6. června, už přišlo na řadu předávání pohárů a poukazů na sportovní vybavení všem zúčastněným školám. Na pomyslné stupně vítězů se poprvé v historii soutěže dostali žáci 5. ZŠ Mnichovická Kolín, kteří vybojovali bronzový pohár. Jen o 4,5 bodu úspěšnější byli sportovci ze 3. ZŠ Prokopa Velikého Kolín a vítězství z předchozího ročníku suverénně obhájila kolínská „sedmička“. Nejlepší mimokolínskou školou se stala ZŠ T. G. Masaryka Velim, která převzala pohár za celkové 5. místo.

V závěru, kdy pódium zaplavily stovky nadšených sportovců z vítězné školy, zaznělo přání, aby se i příští KSD ZŠ 2015 vydařily tak, jako ty letošní.
 

Z prvenství na 7. ročníku Kolínskcýh sportovních dnů ZŠ se radovali obhájci z kolínské
Foto: Archiv KP
Autor článku: j. tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Už vaří pivo v malešovské tvrziNatruc 2017 se konat nebudeOpraví Zlatou i KouřimskouAutomobilka vyrobila nejvíc aut za pět let
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (2 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM