Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 18. října 2017

Kolínské sportovní dny ZŠ skončily. Historický bronz získala ZŠ Mnichovická

V pondělí 9. června byl za tropického vedra v nabitém amfiteátru na Kmochově ostrově slavnostně zakončen letošní 7. ročník Kolínských sportovních dnů základních škol 2014, které pořádala Komise pro sport a tělovýchovu Rady města Kolína a z nichž jsme přinesli v minulém čísle reportáže ze všech 5 soutěžních dnů.

Kolínské sportovní dny ZŠ skončily. Historický bronz získala  ZŠ Mnichovická
 
Publikováno: 18.6.2014 v 16:00, Aktualizováno: 16.6.2014 v 12:00
Rubrika: Sport

Závěrečný ceremoniál zahájily dívky z Fitstudia Arena, které nejen že za zvuků slavnostního pochodu přinesly na plochu amfiteátru tabule s názvy všech 20 zúčastněných škol, ale vzápětí také předvedly dvě vystoupení sportovního aerobiku.

Poté už předal předseda organizačního výboru a moderátor slavnostního zakončení Jiří Tuček slovo místostarostovi města Jan Pospíšilovi, který poděkoval organizátorům všech 11 soutěžních sportů, tělocvikářům i dalším učitelům, kteří se po celý týden starali o koučování i organizaci jednotlivých školních výprav, a v neposlední řadě také všem závodníkům, kteří se postarali o dramatičnost sportovních bojů.

Letošní ročník, jemuž po celou dobu přálo počasí, byl rekordní. Vždyť soutěží se zúčastnil neuvěřitelný počet 1.861 chlapců a děvčat, čímž byl překonán loňský účastnický rekord o více jak 250 žáků! Nejvíce účastníků měly už tradičně pondělní atletické disciplíny, kdy stadión zaplnilo 455 mladých sportovců. Přes tři stovky účastníků napočítali basketbalisté, k tomuto číslu se přiblížili i účastníci soutěží v aerobiku, volejbalu, florbalu, cyklistice a kopané. Největší počet účastníků poslala do soutěží vítězná 7. ZŠ Masarykova Kolín, která dokázala do sportovního týdne zapojit 200 svých žáků. Přes 150 dětí vyslaly i další čtyři kolínské školy a pouze tři školy ze zúčastněné dvacítky se nedostaly přes účast 50 závodníků!

Po vyhlašování střeleckých soutěží, které končily až v pátečním odpoledni 6. června, už přišlo na řadu předávání pohárů a poukazů na sportovní vybavení všem zúčastněným školám. Na pomyslné stupně vítězů se poprvé v historii soutěže dostali žáci 5. ZŠ Mnichovická Kolín, kteří vybojovali bronzový pohár. Jen o 4,5 bodu úspěšnější byli sportovci ze 3. ZŠ Prokopa Velikého Kolín a vítězství z předchozího ročníku suverénně obhájila kolínská „sedmička“. Nejlepší mimokolínskou školou se stala ZŠ T. G. Masaryka Velim, která převzala pohár za celkové 5. místo.

V závěru, kdy pódium zaplavily stovky nadšených sportovců z vítězné školy, zaznělo přání, aby se i příští KSD ZŠ 2015 vydařily tak, jako ty letošní.
 

Z prvenství na 7. ročníku Kolínskcýh sportovních dnů ZŠ se radovali obhájci z kolínské
Foto: Archiv KP
Autor článku: j. tuček
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Draslovka získala souhlas k přestavběPřestavba nádražní budovy s kavárnou na vnitřním ochozeNabídka Kolínského kulturního léta byla pestráStadión AFK fotbalový mač neviděl už léta a zarůstá lebedou
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM