Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. září 2017

Kolínské volejbalistky reprezentovaly město na Světovém festivalu sportů. Obsadily 8. místo

Kolínské volejbalistky reprezentovaly město na Světovém festivalu sportů. Obsadily 8. místo
 
Publikováno: 16.7.2014 v 13:00, Aktualizováno: 14.7.2014 v 9:00
Rubrika: Sport

Mladé volejbalistky TJ Agro Kolín startovaly již potřetí na volejbalovém turnaji Světového festivalu sportů. Sportovní akce pořádaná pod záštitou UNESCO se konala jako každoročně ve Vídni v termínu od 3. do 6. července. Volejbalový turnaj se konal současně se soutěžemi dalších 11 sportů, kterých se účastnili mladí sportovci z 32 států Evropy, Asie a Ameriky. Turnaje ve volejbale se účastnilo celkem 52 družstev ve třech věkových kategoriích dívek a chlapců.

Naše družstvo zahájilo úspěšně vítězstvím nad děvčaty z Gibraltaru. Po vyrovnaném utkání s družstvem nizozemské volejbalové akademie z města Huizen slavily kolínské hráčky postup ze základní skupiny. Další systém soutěže před naše děvčata postavil Národní družstvo Gruzie. Po bojovném výkonu proti výbornému soupeři naše hráčky nakonec těsně prohrály. Pro naše hráčky bylo nevýhodou zvykat si na jiné hrací míče. Pořadatel poskytoval vlastní míče, se kterými se v České republice netrénuje a nehraje. Nepodařil se tak postup do finálové skupiny a po dalších vyrovnaných utkáních s reprezentantkami Moskvy a chorvatské Puly, skončilo naše družstvo osmé. V konkurenci celkem 14 družstev, kde startovaly ještě volejbalistky ze Spolkové republiky Německa, Švédska, Maďarska, Srbska a Indie, je naše umístění úspěchem.

Za vedení oddílu chceme poděkovat městu Kolínu za finanční příspěvek, který nám umožnil účastnit se této velké mezinárodní akce. Rovněž poděkování rodičům hráček. Poděkování trenéru družstva panu Jaroslavu Křivánkovi za přípravu družstva a trpělivé vedení při utkáních. Rovněž dík patří paní Blance Křivánkové za zdravotní péči o hráčky.

A kdo reprezentoval a šířil dobré jméno České republiky a města Kolína: Sára Vodičková - kapitánka družstva, Anna Doskočilová, Iva Homokyová, Michaela Křivánková, Zuzana Růžičková, Lenka Šátková, Eliška Syrůčková a Vanda Zindrová.
 

Kolínské volejbalistky porazily v úvodu turnaje hráčky z Gibraltaru a položily tak základ pro postup ze základní skupiny.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Jiří Řebíček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Třetí pruh na pražské výpadovce?Pěstitelský zázrak Františka JonášeKolín bude mít dvě infocentraRadní tentokrát vyjedou na sídliště
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM