Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 13. listopadu 2018

Kolínský d.i.v.o. institut propojí 30. prosince pražskou subkulturu s provinčním Kolínem

Kolínské hnízdo současného umění - d.i.v.o. institut sídlící v historické vile v ulici Na Petříně je po generální rekonstrukci znovu otevřen pro veřejnost. Očekávat lze sérii výstav k oslavě stého výročí dadaismu, k němuž má zakladatel institutu a pořadatel dada festivalů Mark Divo obzvlášť blízko.

Kolínský d.i.v.o. institut propojí 30. prosince pražskou subkulturu s provinčním Kolínem
Mark Divo.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 24.12.2015 v 12:00, Aktualizováno: 21.12.2015 v 17:00
Rubrika: Kultura

Jedním z programových cílů d.i.v.o. institutu je stavění mostů mezi subkulturou metropole a životem v provinčním Kolíně. Proto koncem roku zavítají do Kolína umělci z jedné takové subkultury z oblasti Krymská-Vršovice - výtvarníci, muzikanzi i performeři.

V Kolíně Na Petříně se objeví i známá jména. Ve středu 30 prosince od 20 hodin se v nově zrekonstruované galerii uskuteční vernisáž výstavy vizuální umělkyně Veroniky Drahotové "Space Dust Leftovers". V zahradě vily pak najdete sochy Kurta Gebauera.

Jazzová kapela The Syndicate zahraje v baru v přízemí. Ve 22 hodin se představí Victorius Glorius a jeho “ funky disco”. V kantýně se bude podávat večeře a poté přítomní shlédnou projekci filmu. O dopravu do Divo Institutu a zpět do Prahy se postará autobus double-decker. Nástup je v 18.45 a ve 23 hodin před Café Zenit v Krymské, zpět do Prahy je odjezd plánován na 1 hodinu.
 

Autor článku: Vladimír Sládek
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM