Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 19. srpna 2019

Kolínský starosta popřál lidem na zaplněném náměstí při rozsvěcení stromu splnění všech přání

Kolínský starosta popřál lidem na zaplněném náměstí při rozsvěcení stromu splnění všech přání
Andělé na kolínském Karlově náměstí při slavnostním zahájení adventu. Nehmotné bytosti ztělesnili členové kolínské společnosti Poprávu. K vidění byl i živý betlém, který kolínská Arnika zopakuje za měsíc v Komenského parku, a navíc i se zvířaty.Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 29.11.2014 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Karlovo náměstí se stalo v pátek 28. listopadu dějištěm jedné z nejmasovějších akcí kolínského kulturního roku. Stovky, možná několik tisíc lidí zaplnilo plochu a hrdla přilehlých ulic, aby se mohlo účastnit tradičního zahájení kolínského adventu a rozsvěcení vánočního stromu.

Matky s kočárky a děti nesené na zádech tatínků se proplétaly okolo trhových stánků, vonělo svařené víno, trdelníky, vládla atmosféra velkého očekávání, ale i stresu z přílišné tlačenice. Občané dostali ochutnávku vánočních tradic, mohli vidět živý betlém, anděly letící na chůdách metr nad zemí, slyšet adventní písně sboru Gymnázia i koncert sladkého pop singera Petra Kotvalda.

Klíčovým okamžikem večera bylo vlastní rozsvícení vánočního smrku, které spolu se starostou odpočítávalo celé náměstí. Vít Rakušan, nejoblíbenější starosta Kolína v tomto tisíciletí ve svém krátkém proslovu lidem děkoval a přál jim splnění všech přání. Farář Libor Bulín připomenul symboliku zvonů a pozval veřejnost k účasti na vyzdvižení tří nových zvonů na věž sv. Bartoloměje, které se uskuteční v pátek 5. prosince dopoledne.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM