Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Kolínský TPCA Beat festival se koná na Kmochově ostrově v sobotu 19. července!

Kolínský TPCA Beat festival se koná na Kmochově ostrově v sobotu 19. července!
Letošní program TPCA Beat festu.Foto: Promo Foto
 
Publikováno: 15.7.2014 v 17:00, Aktualizováno: 17.7.2014
Rubrika: Kultura

Sedmý ročník hudebního festivalu, kde se mají šanci ukázat i amatérské kapely, se koná v sobotu 19. července na Kmochově ostrově v Kolíně. Oblíbená akce nejen Kolíňáků různého věku má již pevné místo v prázdninovém programu regionu.

Zároveň se zahájením produkce aut v roce 2005 začala společnost TPCA podporovat region, který jí poskytl nejen zázemí pro výrobu, ale i domov pro své zaměstnance. Letos se může pochlubit více než 100 miliony investovanými do regionu. Mezi podporované oblasti patří i kultura a podpora mladých talentů. Na této filozofii byl založen i loňský umělecký festival TPCArt.

"TPCA Beat festival podporuje začínající hudební kapely. Zároveň obohacuje zdejší kulturní život. Co se vybere na vstupném a prodeji festivalových triček, věnujeme vždy na dobrou věc. Letos komunitnímu centru Kolárka, které ho použije na rozšíření inventáře veřejné hudební zkušebny. Kdo ví, třeba se právě tam jednou zrodí nový objev české hudební scény," říká Aleš Höfner, ředitel pro vnější vztahy TPCA.

O vítězi soutěže rozhoduje odborná porota a samotní diváci. Z každé kategorie pak vzejde jedna šťastná kapela, která získá prostředky v hodnotě 50 tisíc korun na pořízení profesionální nahrávky. Za šestiletou historii festivalu se na pódiu Kmochova ostrova vystřídaly desítky profesionálních i amatérských kapel. Z těch nově začínajících publikum nejvíce nadchly například dnes již poměrně zvučná jména jako Alžbětiny Sosny, Rimortis, Sek jsi bombónky, Bu-Fu nebo Natřije.

Letos budou o přízeň publika i poroty bojovat Dark Spell, Crionic, Do hlavy brouk, Blank Out, Bastilla, Empty Hearts, Vesper a Imrvére. Představí se vedle známějších kolegů Eddie Stoilow, Arakain, Natřije, Interpret neznámý a Kabát Tribute Revival.

Kromě štědré porce muziky čeká na návštěvníky doprovodný program v podobě mobilní čajovny, malování na obličej, rockerské fotostěny, výroby placek, skákacího hradu nebo čtyř trampolín. Přítomní si budou moci prohlédnout nové modely Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroen C1, které se začaly v automobilce vyrábět teprve nedávno.
Program na Kmochově ostrově začne v jednu hodinu po poledni a bavit se budete moci až do půlnoci, a to za příjemné vstupné 30 korun.

Autor článku: pr
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM