Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 14. listopadu 2018

Kolínští basketbalisté po čtyřech prohrách v řadě vyhráli, znovu porazili Ústí

V nejvyšší domácí basketbalové lize šli od porážky k porážce. Už ani nevěděli, jak chutná pocit vítězství. Po měsíci strádání si ho ale opět připomněli. Basketbalisté Kolína ve středečním utkání (9.12.) 17. kole Kooperativa NBL porazili Ústí nad Labem 77:61. Kolín si o jednu příčku polepšil a je na 9. místě ve 12členné tabulce. V pondělí 14.12. hraje v Pardubicích a ve středu 16.12. od 17.45 hodin doma přivítá Svitavy.

Publikováno: 10.12.2015 v 7:00

BC GEOSAN KOLÍN – SLUNETA ÚSTÍ N. L. 77:61 ((18:10, 14:21, 22:24, 23:16)

„Už nějakou dobu mi nikdo negratuloval, protože jsme prohrávali. Už jsem skoro zapomněl, jaké to je zvítězit,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.
 Kolín nenastupoval zrovna v dobrém rozpoložení. Pět předchozích duelů prohrál. Proti sobě však měl soupeře, jehož v prvním vzájemném měření sil porazil. A podařilo se mu to i podruhé.

„Cítím se dobře, stejně jako hráči. Vyhráli jsme konečně zápas,“ oddechl si po utkání Predrag Benáček.

Jeho tým měl skvělý nástup. Po třech minutách vedl 8:0. Vedení si pořád udržoval a když se necelou minutu před koncem trefil Vocetka trojku, byl rozdíl ve skóre dokonce desetibodový.

Domácí však za dalších pět minut o něj téměř přišli. Ústí především díky Peckovi snížilo na 22:21. A pár vteřin po změně stran se dokonce dostalo poprvé do vedení. To se trefil Abercrombie. Vocetka však byl proti tomu a další trojkou obrátil skóre na stranu Kolína.

Bylo to kdo s koho. Lépe na tom byli stále domácí. Pořád si udržovali menší odstup. V závěru třetí čtvrtiny ale Čarnecký trefil trojku a bylo vyrovnáno. A když za další minutu přidal koš Barham, vedli Severočeši 55:54.

Ve čtvrté čtvrtině se čekalo drama. To však kolínští borci odmítli. Kolektivním výkonem vyhráli tuto část 23:6 a celé utkání o šestnáct bodů.

„Odehráli jsme zápas velmi bojovně. Stejný cíl jsme si dali i před posledními pěti zápasy, že nesmíme dostat od soupeře víc než 65 bodů, protože jenom tak jsme schopni vyhrát. Dnes jsme to dokázali hlavně obranou a bojovností. Ta bojovnost se nejlíp vidí na útočném doskoku. My jsme dnes měli 18 útočných doskoků a to určitě rozhodlo zápas, protože jsme dostávali druhou až třetí šanci na útok a proto jsme dali těch 77 bodů,“ podotkl Predrag Benáček.

„Dnes jsme hráli agresivněji a bojovněji. Zlepšili jsme obranu oproti minulým utkáním a největší zlepšení bylo dnes na obraném i útočném doskoku a z toho plynulo, že jsme nakonec vyhráli,“ řekl po utkání kolínský pivot Karel Aušprunk.

Kolín vyhrál šesté utkání v probíhající sezoně. Už u toho ale nebyl Antoine Allen, s nímž se vedení klubu dohodlo na ukončení smlouvy. Místo něho přivedlo Christophera Edwarda McEachina. Šestadvacetiletý Američan se uvedl parádně. Zaznamenal 17 bodů a stal se společně se Skinnerem nejlepším střelcem Kolína.

„Samozřejmě nám pomohl McEachin, ale pro nás byla největší výhra, že dnes nehrál Allen,“ zdůraznil Predrag Benáček.

Diváci: 450.  Body Kolína: McEachin Christopher Edward 17, Skinner Lee Edward 17, Machač David 16, Vocetka Michal 12, Hunt Jimmie 9, Aušprunk Karel 3, Faifr Samuel 2, Ličartovský Štefan 1.