Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 24. června 2019

Kolínští basketbalisté po výhře na pražské Folimance dokázali vyhrát i na palubovce Nové Huti Ostrava

Publikováno: 27.3.2019 v 10:00

USK Praha - BC GEOSAN Kolín 79:82

V utkání 7. kola skupiny A2 Kooperativa NBL vyhrál Kolín na pražské Folimance o tři body. „Pro nás je to velké vítězství za stavu, který máme. Tři hráči šli do utkání bez tréninku. Na tréninku trénujeme 3 na 3. Do utkání jsme ale nevstoupili dobře, USK na nás byl dobře připravený.

Samozřejmě se na nás podepsala ta vysoká prohra v Hradci. Myslím, že dneska vyhrálo šťastnější družstvo, protože USK byl minimálně 33 minut lepším týmem. My jsme dotahovali a v poslední čtvrtině, kterou jsme vyhráli 19:11, jsme to otočili.

Udělali jsme pár změn v obraně a ty vyšly. Vyhrál šťastnější tým, ne lepší. Byl to vyrovnaný zápas,“ uvedl k utkání trenér Kolínských Pavel Beneš.

Body Kolína: Thompson Alexander Jacob 22, Purifoy Preston Lamar 16, Machač David 15, Číž Adam 11, Šoula Jiří 9, Novotný Filip 7, Zollo Vincent 2, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0

NH OSTRAVA - BC GEOSAN KOLÍN 83:88

Tým kolínských Medvědů se vydal k utkání 8. kola skupiny A2 Kooperativa NBL na palubovku Nové Huti Ostrava. Do zápasu hosté vstoupili útočnou smrští, která brzy znamenala vedení dvojciferným rozdílem, který místy atakoval dvacetibodovou hranici. Ale domácí se nechtěli před vlastními fanoušky nechat zahanbit a do poločasu snížili manko na 11 bodů.

Od vstupu do 3. čtvrtiny se čekal velký nápor hráčů Ostravy, ale opak byl pravdou. Kolín vzal otěže utkání pevně do svých rukou a navýšil vedení až na 24 bodů. Jenže v poslední desetiminutovce se ostravským hráčům ještě podařilo zápas zdramatizovat, když se dostali na dostřel pouhých dvou bodů.

Ještěže má Kolín svého kapitána Adama Číže, který si vzal koncovku do svých rukou a zejména díky přesným trestným hodům dovedl Medvědy k dalšímu vítězství ve skupině A2.

Body Kolína: Thompson Alexander Jacob 28, Číž Adam 18, Purifoy Preston Lamar 12, Novotný Filip 10, Machač David 9, Bratčenkov Vojtěch 5, Šoula Jiří 4, Zollo Vincent 2, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0

Autor článku: Redakce KP