Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 17. června 2019

Kolínští basketbalisté se po více než měsíci představili doma a v nadstavbové části porazili hradecké Sokoly

Kolínští basketbalisté se po více než měsíci představili doma a v nadstavbové části porazili hradecké Sokoly
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 7.3.2019 v 8:00
Rubrika: Sport

BC GEOSAN Kolín - Kingspan Královští sokoli
85:76

Tým trenéra Beneše se na domácí palubovce nepředstavil od 26. ledna, kdy v Geosan aréně po urputné bitvě zdolal USK Praha. Po 35 dnech se tak ukázal domácímu publiku v bitvě s Královskými sokoly z Hradce Králové.

Kingspan Královští sokoli Hradec Králové doslova vlétli do nadstavbové skupiny A2, když na domácí palubovce porazili Ostravu a USK Praha. Družstvo vedené trenérem Peterkou tak vylepšilo svou bilanci na 5 výher a 19 porážek a bylo již jen jednu výhru za Ostravou.

Na palubovce měli mírnou převahu téměř po celé utkání domácí hráči, dirigovaní A.J. Waltonem a veteránem Davidem Machačem. Sokoli v každé čtvrtině dotahovali náskok soupeře, místy až 11 bodů. Vždy se jim náskok domácích podařilo eliminovat, ovšem koncovka patřila domácím. Podíváte-li se do statistik o utkání, za poslední čtyři minuty utkání se z bodujících hráčů na straně Kolína vyskytují jen dva - A.J. Walton (celkem 29 bodů) a David Machač (21 bodů).

Lubomír Peterka (trenér Kingspan Královští sokoli): "Gratuluji domácím k vítězství. Měli také hodně okleštěnou sestavu, stejně jako my. Tento zápas se odvíjel přesně jako jsme předpokládali, že nás tady bude ničit Walton, ale stejně jsme ho neubránili.

Porazili nás tady dva hráči. A my jsme k tomu navíc přidali 16 ztrát a nízkou úspěšnost za dva body. Domácí působili hlavně v útoku agresivnějším dojmem. Vítězství to bylo zasloužené, ale mrzí mě to, protože jsme cítili šanci.

Ten devítibodový rozdíl je skoro až nespravedlivý, protože se to celý zápas tahalo o tři, čtyři body. Stále jsme se drželi na jednu dvě střely ve hře, ale Kolín ukázal, že má v týmu velké hráče a zvítězil."

Martin Kolář (hráč Kingspan Královští sokoli): "Byl to agresivní zápas. My jsme sem jeli s tím, že chceme zvítězit. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Většinu zápasu jsme se s Kolínem drželi na jednu až dvě střely, ale bohužel v koncovce nám utekli. Věděli jsme, že největším problémem bude ubránit AJ. To se nám bohužel nepodařilo.

Porazili nás vlastně dva hráči. Ale důležité je, že když jsme prohrávali o více jak čtyři body, tak jsme se dokázali vrátit. To je pro nás dobré zjištění, bohužel jsme se přes to nedokázali přenést. Nejhorší věc bylo našich 16 ztrát a z toho soupeř těžil."

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): "Děkuji za gratulaci. Souhlasím, že oběma týmům chyběli důležití hráči a na výkonu se to podepsalo. Bylo vidět, že byla reprezentační pauza a že v ní je velmi složité sehnat tým na sehrání přípravného zápasu.

Proto to bylo v prvním poločase takové neučesané, spíše bojovné. My jsme se soustředili hlavně na obranu, protože jsme věděli, že Hradec má velmi útočné družstvo. Že ho potřebujeme udržet pod 80 body a to se nám povedlo.

S čím jsme velmi nespokojeni, tak je náš obranný doskok. Šestnáct útočných doskoků soupeře nás mohlo stát vítězství. Souhlasím s tím, že jsme zaslouženě vyhráli, protože jsme celý zápas vedli. Musíme na tom postavit náš výkon na příště, kdy nás čeká doma tým USK.

Chceme si splnit cíl a hrát předkolo play-off. Přivítal bych do týmu benjamínka našeho družstva Filipa Novotného. Jsme rádi, že se to povedlo a on odehrál výborné utkání."

Novotný Filip (hráč BC GEOSAN Kolín): "Očekávali jsme velmi těžké utkání, a to se naplnilo. Bylo to celou dobu víceméně vyrovnané. Nás podrželi hlavně dva hráči - David Machač a AJ Wallton. Největším problémem byl náš obranný doskok, ale ubojovali jsme to. Jsem rád, že moje premiéra byla vítězná."

Body Kolína: Walton jr. Anthony Lamont 29, Machač David 21, Thompson Alexander Jacob 9, Bratčenkov Vojtěch 8, Purifoy Preston Lamar 7, Novotný Filip 5, Šoula Jiří 4, Zollo Vincent 2, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0

Body Hr. Králové: Sedmák Peter 20, Kolář Martin 12, Stamenkovic Peda 12, Peterka Ondřej 10, Marquardt Charles F 9, Canda Bryce 6, Andres Petr 5, Mahler Tomáš 2, Mikula Tobiáš 0, Štěpán Dominik 0

1. BC GEOSAN Kolín 25 9 16 36.0
2. USK Praha  25 9 16 36.0
3. NH Ostrava  25 6 19 24.0
4. Kingspan Kr. sokoli 25 5 20 20.0

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínský autor sbírá peníze na knihuNa kopečku už se bydlíStudánky a královničky v Kouřimském skanzenuGenerálka v odjezdové hale zvolna pokračuje
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM